Amerika je plná míst, která musíte navštívit!

Pokud se vydáváte na dovolenou, většinou volíte skvělou mořskou oblast, protože přece jenom moře a teplá písečná pláž vás naprosto přesvědčuje, abyste utratili hotový majlant za přesně takovou dovolenou. Jenže velké mořské dovolené se vybírají většinou během letních měsíců, ovšem dovolenou si můžete udělat i během jiných měsíců, než během žhavého léta. Pokud se rozhodnete vyjet někam za dobrodružstvím během jara nebo pozdního podzimu, zkuste zamířit do jiných destinací zeměkoule. Jestliže chcete svou angličtinu procvičit a dostat ji na pokročilou úroveň, vyjeďte si někam do Spojených států, protože tam se nejen naučíte perfektně anglicky, ale rozhodně poznáte i jiný kus kultury, který znáte pouze jen z amerických filmů a seriálů.

Pakliže se do této země dostanete, nejspíše se budete rozhodovat, kam se vydat. Proto se zkuste inspirovat těmito tipy, které by vám mohli rozhodování značně ulehčit.

• New York plný kulturních památek

New York je jedno z míst, kam bychom se rozhodně měli podívat, když už budeme mít šanci pobýt delší dobu ve Spojených státech. Co je na New Yorku nejzajímavější? Pro sportovce se doporučuje především Central Park, pro milovníky divadla či filmů se nabízí návštěva Broadwaye a klasici se mohou těšit především na unikátní Empire State Building. Socha svobody je samozřejmě podmínkou číslo jedna!

• Navštivte to nejlepší z Chicaga

New York je sice klasika, ale když budete mít možnost, mrkněte i do Chicaga. Tam se můžete těšit například na Holy Name Cathedral nebo třeba na Buckingham Fountain. Mimo jiné se mezi oblíbené atrakce řadí i Lincoln Park nebo třeba Picasso Statue.

• Hollywood nejen pro filmové hvězdy

Pokud patříte mezi nadšence filmů, potom Hollywood bude vaše první a mnohdy také jediná zastávka, protože se necháte unášet každým koutem tohoto filmového světa. Los Angeles nabízí řadu míst, kam je nutné se vydat, abyste získali přesně ty zážitky, po kterých toužíte. Chodník slávy je unikátní místo, stejně jako například Hollywood Boulevard nebo Capitol Records Building.

Autor příspěvku: Admin