Ať vás Lyon nezruinuje. Tipy, jak ušetřit

Ať vás Lyon nezruinuje. Tipy, jak ušetřit
Ať vás Lyon nezruinuje. Tipy, jak ušetřit

Cestování po Evropě je poměrně oblíbené. Lidé navštěvují kdejakou zemi, drtivá většina lidí dokonce jen vezme automobil a objíždí různé země a různá města, vidí tak mnohem více věcí, než kolik by člověk viděl na týdenní dovolené v jednom jediném státě. Nicméně i takové cestování po Evropě může být drahou záležitostí. Ne všechna města jsou levná, někde si na turistech chtějí doslova smlsnout. Třeba Lyon sice nepatří k těm nejdražším městům, přesto zde je možnost, jak ušetřit úspory, které s sebou máte.

Žádný člověk nechce utratit všechno, co má, v jednom jediném městě nebo za jednu jedinou dovolenou. Lidé chtějí raději vidět mnoho, ale za minimum peněz. I když se to může jevit jako absurdní záležitost, stále je možné ušetřit, a to třeba i v Lyonu. Máme pro vás pár tipů, jak v tomto krásném evropském městě ušetřit.

Tipy, jak v Lyonu ušetřit a něco vidět

• Pokud chcete vidět krásné město Lyon z nějakého vrcholu, navštivte zdejší impozantní bílou baziliku, kterou můžete znát pod názvem Notre-Dame de Fourviére. Jedná se o baziliku se zlatou sochou Panny Marie. I když si zprvu možná pomyslíte, že výstup na vrchol kostela je drahý, opak je pravdou. Vrchol s krásným výhledem je zcela zdarma.

• Jestliže cestujete do Lyonu, nechcete si jistě nechat ujít i známé lyonské malované zdi, které jsou známé po celém světě. Kupodivu i jejich prohlídka je zdarma, tudíž i zde ušetříte a něco krásného uvidíte. Navíc mnohé z nich jsou tak realistické, že se musíte přiblížit až úplně k nim, abyste se přesvědčili o tom, že jsou opravdu malované.

• Známý je zde zejména Festival světel, který připadá vždy na osmý prosincový den. Jedná se o festival plný nádherně nasvícených ulic a uměleckých děl, mimochodem i sem se neplatí žádné vstupné, opět se jedná o bezplatnou atrakci, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

• Pokud se chcete dobře najíst na známém místě, zamiřte na nejkrásnější francouzské trhy, kterými je trh Quai Saint Antoine. Koná se pravidelně na břehu řeky Soane a za skvělé ceny se zde nejen najíte, ale také nabijete. Navíc se zde nabízí nádherný pohled na sluncem osvětlený Lyon.