Ať vás Lyon nezruinuje. Tipy, jak ušetřit

Cestování po Evropě je poměrně oblíbené. Lidé navštěvují kdejakou zemi, drtivá většina lidí dokonce jen vezme automobil a objíždí různé země a různá města, vidí tak mnohem více věcí, než kolik by člověk viděl na týdenní dovolené v jednom jediném státě. Nicméně i takové cestování po Evropě může být drahou záležitostí. Ne všechna města jsou levná, někde si na turistech chtějí doslova smlsnout. Třeba Lyon sice nepatří k těm nejdražším městům, přesto zde je možnost, jak ušetřit úspory, které s sebou máte.

Žádný člověk nechce utratit všechno, co má, v jednom jediném městě nebo za jednu jedinou dovolenou. Lidé chtějí raději vidět mnoho, ale za minimum peněz. I když se to může jevit jako absurdní záležitost, stále je možné ušetřit, a to třeba i v Lyonu. Máme pro vás pár tipů, jak v tomto krásném evropském městě ušetřit.

Tipy, jak v Lyonu ušetřit a něco vidět

• Pokud chcete vidět krásné město Lyon z nějakého vrcholu, navštivte zdejší impozantní bílou baziliku, kterou můžete znát pod názvem Notre-Dame de Fourviére. Jedná se o baziliku se zlatou sochou Panny Marie. I když si zprvu možná pomyslíte, že výstup na vrchol kostela je drahý, opak je pravdou. Vrchol s krásným výhledem je zcela zdarma.

• Jestliže cestujete do Lyonu, nechcete si jistě nechat ujít i známé lyonské malované zdi, které jsou známé po celém světě. Kupodivu i jejich prohlídka je zdarma, tudíž i zde ušetříte a něco krásného uvidíte. Navíc mnohé z nich jsou tak realistické, že se musíte přiblížit až úplně k nim, abyste se přesvědčili o tom, že jsou opravdu malované.

• Známý je zde zejména Festival světel, který připadá vždy na osmý prosincový den. Jedná se o festival plný nádherně nasvícených ulic a uměleckých děl, mimochodem i sem se neplatí žádné vstupné, opět se jedná o bezplatnou atrakci, která vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.

• Pokud se chcete dobře najíst na známém místě, zamiřte na nejkrásnější francouzské trhy, kterými je trh Quai Saint Antoine. Koná se pravidelně na břehu řeky Soane a za skvělé ceny se zde nejen najíte, ale také nabijete. Navíc se zde nabízí nádherný pohled na sluncem osvětlený Lyon.

Autor příspěvku: Redakce