Autodoplňky jako ochrana vašeho vozu

Do každého vozu patří hned několik autodoplňků, které si musí majitelé vozu dokoupit. Mnozí majitelé vozu si myslí, že autodoplňky jsou jenom ozdobou vozu, že zkrášlují interiér, ale to samozřejmě není pravda. Autodoplňky by měly plnit zejména ochrannou funkci.

Každý to zná – zejména v době, kdy si koupíte nový vůz, snažíte se o to, aby byl vůz takřka v novém stavu co nejdelší dobu. Utíráte si pečlivě boty, než nastoupíte do vozu, nedovolíte nikomu si vzít do vozu pití nebo jídlo. Takřka každý den kontrolujete, jestli se vozu něco nestalo, jestli se někde nepoškrábal nebo jestli není nikde špinavý. Jenže potom se může stát, že vezete těžký a hlavně ostrý náklad a najednou je vaše největší noční můra splněna – kufr vozu je poničen.

Takové situaci (a mnohým dalším podobným situacím) lze zabránit, pokud nakoupíte a instalujete do vašeho vozu autodoplňky, které ho mohou v případě potřeby ochránit. Jenže po jakých autodoplňcích sáhnout?

Prahové lišty a lišty na dveře jsou nedílnou součástí každého vozu

Nedílnou součástí každého vozu jsou zejména prahové lišty a lišty na dveře. Ty je nutné mít instalované za každé situace. Prahové lišty zachrání lak automobilu před vámi samotnými, a to konkrétně při nástupu nebo výstupu z vozu. Lišty na dveře zase ochrání vůz v době, kdy nechtíc narazíte při otevírání dveří do vedlejšího vozu.

Vany do auta ochrání zavazadlový prostor

Zejména kutilové ocení vany do kufru auta, které dokážou zavazadlový prostor ochránit v době, kdy převážíte těžký a ostrý náklad, který může jakkoli poškodit kufr automobilu při jízdě. Vany do kufru zajišťují stabilitu převáženému nákladu a také ho ochrání před případnými oděrky či škrábanci, které může způsobit klec pro psa nebo podobný náklad, jenž budete převážet.

K dalším praktickým autodoplňkům se řadí i koberce, které ochrání podlahy vozu před nečistotami a vodou.

Autor příspěvku: Redakce