BMW M3 a M550i hlásí svůj konec. Co je důvodem?

V automobilové světě se toho neustále tolik děje! Světlu světa se ukazují mnohé novinky, které budou dost žádané v blízké budoucnosti. Kromě toho se neustále vyrábí nové vozy, které se světu ukážou během následujícího roku. Mnoho novinek se děje například u automobilky BMW, která bohužel musela ohlásit, že dvěma jejím modelům už odzvonilo. Jedná se o modely BMW M3 a BMW M550i, které budou muset skončit dřív, než se čekalo. Proč musí tyto velice oblíbené vozy opustit celosvětový trh?

Určitě jste slyšeli o přísnějších emisních normách, které začnou platit od 1. září tohoto roku. Přechází se na přísnější emisní normy, které se označují jako Euro 6c (filtry pevných částic se budou montovat do všech benzinových modelů – výjimku tvoří BMW i3 s REX). Bohužel tyto emise některé motory nesplňují, proto se dočkají pozastavení výroby či prodeje. Bohužel mezi automobily, které mají motory, jež nesplňují normy, se nachází i již zmiňované modely automobilky BMW, tedy BMW M3 a BMW M550i.

Co bude s vozy BMW?

Zatímco BMW M3 se nejspíš přestane vyrábět, výroba automobilu BMW M550i bude zatím jen přerušena. Automobilka má naštěstí s tímto vozem hodně plánů – k těmto plánům se řadí i nová technologie, kterou by měl mít vůz vybaven. K těmto technologiím patří například i filtr pevných částic.

Naštěstí pro automobilku existuje země, která má jiné emisní předpisy. Jsou jimi Spojené státy americké, kde se například model M550i bude moct nadále prodávat.

Přechod, který byl automobilkám čert dlužný

Tento přechod na WLTP bohužel přinese mnohým automobilkám řadu problémů. Netýká se to jenom automobilky BMW, která má ve svých vozech motor, jež nesplňuje normy. Kariéra bude ukončena i u mnoha jiných vozů – hlavně u vysoce výkonných modelů, které mají malé prodeje.

Kvůli přísnějším emisím se pozastaví (či zcela ukončí) i výroba Subaru WRX STI.

Autor příspěvku: Redakce