Bojíte se terorismu? Víme, v jakých částech hotelu se ubytovat

Cestování bylo ještě donedávna velice oblíbené, bohužel se nyní všude na světě konají mnohé teroristické útoky, proto se řada z nás cestovat bojí. Cestování by upadlo, kdyby nebylo odvážlivců, kteří moc dobře vědí, že nebezpečí číhá i před domem, nikoliv jenom ve světě. Strach z teroristických útoků vám může odepřít skvělé dovolené, na kterých si můžete fantasticky odpočinout. Abyste byli klidnější a abyste na dovolenou přece jenom letěli, pomůže vám, když budete vědět, v jakých částech hotelu se ubytovat.

Hotelový pokoj si vybíráte velice často podle ceny a podle výhledu. Pokud se však na dovolené chcete cítit v bezpečí, měli byste svůj hotelový pokoj vybírat v takových částech hotelu, které jsou v případě teroristického útoku nejméně ohrožené. Víte, jaké části to jsou?

Pokoje přesně uprostřed hotelu jsou nejlepší

Podle odborníků byste se měli vyhýbat jak přízemí, tak i nejvyššímu patru. Nejvyšší patro je nevýhodné v tom, že zde není praktický žádný manévrovací prostor. Co se týče přízemí, to je zase pro teroristy nejlépe přístupné. Pravý střed hotelu je tak nejméně ohrožený, tudíž i nejvíce bezpečný.

Pokud na dovolenou vážně jedete se strachem z teroristického útoku, budete klidnější, když si v pokoji necháte nachystané drobné zavazadlo, v němž budete mít schované peníze a všechny potřebné doklady. V případě útoku tak vše potřebné budete mít po ruce, tudíž budete moct rychle opustit váš hotelový pokoj.

Češi začínají vybírat dovolené podle rizika teroristického útoku

Už vloni v létě se ukázalo, že Češi čím dál častěji začínají vybírat dovolenou na základě rizika teroristického útoku. Už nehraje hlavní roli cena ani způsob dopravy, nyní záleží jenom na riziku teroristického útoku. Na základě tohoto rizika volí svou dovolenou až 67 procent Čechů, což jsou zhruba dvě třetiny.

Autor příspěvku: Redakce