Česká příroda jako oáza klidu. Kde nám bude dopřán odpočinek?

Nejeden podnikatel potřebuje na chvilku vypnout, nejeden člověk si potřebuje na chvilku odpočinout. Drtivá většina si bere volno a odjíždí do zahraničí za klidným, šumějícím mořem, jiní zase cestují za rodinou, u níž vědí, že ho odreaguje. Pokud však toužíte opravdu po klidu bez řvoucích dětí sester, pokud toužíte po odpočinku, kterého se vám nedostane u moře, kde je hromada přihlížejících turistů, doporučujeme vyjet do české přírody, která je označována za oázu klidu.  

Drtivá většina lidí vyhledává v případě odpočinku resort, za nímž odletí za hranice. Jen málokdo si uvědomuje, jaký klid nám poskytují přírodní oblasti, které se nachází doslova za domem. Využijte krásy a klidu české přírody a udělejte si alespoň jednou za čas výšlap, který vám naprosto pročistí hlavu. Není nic lepšího, než dýchat čerstvý klidný vzduch ještě klidnější přírody.  

Český ráj 

Českém ráji získal ne nadarmo své jméno. Je to opravdu ráj v České republice. Ubytování si můžete najít přímo u lesa nebo v jiné podobné oblasti. Vyrazit si necelých sto kilometrů od Prahy rozhodně není špatný nápad, Český ráj je spojením rozmanité a uklidňující přírody a zajímavých historických památek, jako jsou hrady, zámky nebo zříceniny. Je zde celá škála možností provozování turistiky, díky které zapomenete na to, že k životu potřebujete elektroniku a jiné vymoženosti. Navštívit zde můžete například Zámek Dětenice, Hrubou skálu nebo krásný Jičín, jako volnočasové aktivity se nabízí kromě turistiky také windsurfing nebo projížďky na loďkách.  

Beskydy  

I když se o Beskydech lidé zmiňují takřka neustále, je to místo, které zkrátka  v našem seznamu nesmí chybět. Není krásnější přírody, než přírody beskydské. Opět se zde nabízí celá řada aktivit, vyrazit můžete na Lysou horu nebo můžete zdolat Medvědí skálu. Uprostřed krásných Beskyd najdete také Satinské vodopády, které jsou považovány za klenot této přírodní oblasti. 

Autor příspěvku: Redakce