Česko jako země testující autonomní vozidla

Autonomní vozidla jsou hitem budoucnosti. Lidé se nyní sice upnuli na elektromobily, ale zanedlouho k nám zamíří vlna autonomních vozidel a lidé sáhnou po nich. Vždyť kdo by nechtěl mít automobil, který se nemusí ručně ovládat? Samozřejmě dnes již jsou autonomní vozidla vyrobena, ale zatím se testují, aby bylo vše tak, jak má být, a aby kvůli autonomním vozidlům nebyly žádné problémy na silnicích. Testování probíhá v různých zemích celého světa, v současné době se testují autonomní vozidla i v České republice. Tedy brzy se tak stane.

Česká republika se připíše k zemím, které se mohou pyšnit tím, že testují autonomní vozidla. Staneme se významným evropským centrem, v němž se budou testovat automobily budoucnosti.

Proč se automobily testují právě v České republice?

Mnohé lidi možná zaskočí, že se automobily testují právě v České republice. Přece jen jsme malá země sídlící v srdci Evropy a ne každý o nás na světě ví. Právě naše poloha nám hrála do karet. U nás se tak brzy začnou testovat nejen autonomní osobní vozidla, ale také nákladní vozidla nebo autobusy. Své vozy bude testovat nejen mladoboleslavská automobilka Škoda, ale také i německé automobilky, které to k nám mají velice blízko.

Nové polygony po celém světě

Nové polygony by měly vzniknout nejen na území České republiky, ale na území celého světa. Například automobilka BMW chce umístit polygon mezi Sokolovem a Lomnicí, další polygony však vzrostou i v západní Evropě, kde se polygony podle informací vyvíjí už několik dlouhých desítek let. Nově vznikají polygony například v Maďarsku.

Pokud bychom měli zůstat u zmiňovaného testování autonomních vozidel na území České republiky, Neměli bychom opomenout ani to, že testování bude probíhat i přímo na dálnici D8, která směřuje do Drážďan. Studie byly zadány Ústím nad Labem.

Autor příspěvku: Redakce