Český start up a milionová investice

O létajících automobilech se mluví čím dál více. I když stále se najdou lidé, kteří se této domněnce jenom smějí. Ať už patříte ke skupině lidí, která tuto skutečnost přijímá, nebo k lidem, která ji naopak popírá, je nutné vědět, že létající automobily přijdou, i když ne zrovna teď. V nedávné době automobilka Aston Martin poukázala na projekt budoucnosti, na kterém v současné době pracuje. Jelikož se firma zaměřuje především na výrobu automobilů, mnozí lidé se domnívali, že nyní pracuje na prvním létajícím automobilu budoucnosti. Jenže všechno není tak, jak se na první pohled zdá. Automobilka v současné době sice pracuje na projektu budoucnosti, ale o létající automobil se skutečně nejedná.

Jak již bylo zmíněno, automobilka Aston Martin se zaměřuje především na výrobu automobilů, ale to není ani zdaleka to jediné, co má na svědomí. V současné době se raduje i z jiných projektů, na kterých automobilka pracuje. Mezi nimi najdeme právě spolupráci na projektu budoucnosti – spolupráci na novém letadle, jež je nazvané Volante Vision Concept.

Letadlo budoucnosti

Projekt je projektem budoucnosti, proto lze s klidným svědomím říct, že i letadlo je letadlem budoucnosti. Podle aktuálních informací by mělo letadlo poukázat na to, jaké bude cestování za několik let, kam se cestování letadlem posune a co můžeme očekávat. Samotný projekt je velmi zajímavý, vždyť se vyrábí zcela autonomní letadlo, které bude zároveň elektrické.

Letadla pro každou rodinu

Nová letadla budoucnosti mají ukázat i na to, že lidé nebudou muset používat automobily, ale že se mohou odstěhovat dál od centra přeplněných měst, přesto se snadno a rychle dostanou díky letadlům tam, kam potřebují. Nová letadla budoucnosti se tak mají vyvarovat nepříjemnému čekání v kolonách, navíc se tímto způsobem má přispívat k životnímu prostředí. Letadla budoucnosti mají být podle všeho zcela ekologická, jelikož budou poháněna na elektřinu.

Autor příspěvku: Redakce