Chorvatsko plné lidí. Jezdí se vlakem i osobním vozidlem

Ještě stále platí, že na mnoha hraničních přechodech dochází ke kontrole a že se skrze některé hraniční přechody ani nedostanete. Stále ještě ve světě panuje strach z nového typu onemocnění, i když je pravdou, že drtivá většina zemí se nám už otevřela. Zatímco do Itálie, která se řadila k nejvíce postiženým zemím světa, se řada lidí nehrne, Chorvatsko se pro lidi stává nadmíru atraktivní. Důvodem toho není to, že se tato země s koronavirem poměrně dobře vyrovnala, ale že se sem lze dostat i vlakem či za pár hodin osobním automobilem. Člověk se nemusí upínat na letiště a nemusí v letadle zůstávat s dalšími lidmi, kteří možná prošli kontrolou, ale kdoví, jestli nejsou nakažení.  

Jak již bylo zmíněno, do některých zemí se lidé stále bojí letět, ale zároveň je jim doma už dlouho. I proto se rozhodují strávit čas v Chorvatsku, kam se hravě dostanou nejen autem, ale také vlakem (vlakové společnosti zavádějící přímé spoje do Chorvatska se nyní radují, jelikož tyto spoje jsou dlouhodobě vyprodané).  

Už bez testů na COVID-19 

Ještě před několika měsíci platilo, že pokud se chcete dostat do okolních států (a to například i do Chorvatska), musíte se při cestě tam nebo nazpátek prokázat negativním testem na COVID-19. Z důvodu toho, že je koronavirus pravděpodobně na ústupu, se tato povinnost zrušila a lidé tak do mnohých zemí mohou cestovat, aniž by se museli prokazovat negativním testem na COVID-19. 

K překročení hranic tak člověku už klasicky stačí pas nebo například při cestě do Chorvatska jen občanský průkaz (u dětí mladších patnácti let musí být k dispozici pas). 

Platí, že se musí dodržovat hygienická opatření 

Samozřejmě i v Chorvatsku se ale musí dodržovat hygienická opatření. Tím se vyhneme možnému dalšímu šíření nového typu onemocnění, který během několika chvil napáchal opravdu obrovské škody po celém světě.  

Autor příspěvku: Redakce