Chystáte se do Barcelony? Víme, co zde navštívit a vidět

Barcelona je známá hlavně díky fotbalu. Lidem se ihned vybaví fotbalista Messi, který se řadí k těm nejúspěšnějším a nejlepším fotbalistům světa. Samozřejmě Barcelona není jen o fotbalu, ale je hlavně o zdejších památkách a obecně o architektuře. Lidé sem jezdí s oblibou, stává se z Barcelony nová Paříž, kam lidé jezdí třeba i za romantikou. Je skvělé, že do Barcelony se lze vydat jen na víkend, ale strávit zde můžete i sedmidenní dovolenou – pořád budete vědět, co dělat. Pokud se sem vydáváte nebo chystáte a chcete si připravit svůj itinerář, máme pro vás několik tipů, co vidět, co navštívit nebo kam se vydat.  

Možná máte už své tipy, kam se v Barceloně vydat. Vyplatí se však vědět víc. Nechte se tedy našimi tipy inspirovat, třeba itinerář ještě trochu prodloužíte.  

Běžte po stopách Gaudího 

Pokud se podíváte na Barcelonu z nějaké vyhlídky, uvidíte památky, z nichž drtivou většinu má na svědomí architekt Antoni Gaudí. Gaudí byl geniálním představitelem katalánského modernismu, v Barceloně vybudoval několik budov, které Barceloně daly naprosto jinou tvář. K nejnavštěvovanějším památkám, které má na svědomí, patří jednoznačně chrám Sagrada Familia, odkud se vám nabídne i nádherný panoramatický výhled.  

Zažijte ten pravý fotbal 

Jelikož je Barcelona známá hlavně pro fotbal, doporučujeme na nějaké to fotbalové utkání rozhodně zamířit. Barcelona je označována za kolébku fotbalu a fotbalová utkání zde mají naprosto jinou atmosféru než třeba u nás. Pokud půjdete na jeden z fotbalových zápasů, doporučujeme zavítat také do muzea FC Barcelony.  

Nahoru na kopec Montjuic 

Pokud nechcete jezdit jen po památkách, ale chcete také zdolat nějakou zdejší přírodní památku, doporučujeme vyjet na kopec Montjuic, odkud je nádherný pohled na Barcelonu. Můžete sem vyjet třeba i lanovkou, kdy cesta trvá přibližně deset minut. Doporučujeme jet nahoru lanovkou a dolů po svých.  

Autor příspěvku: Redakce