Co si přečíst radí Bill Gates

Jak se poznají úspěšní lidé? Tak, že mají plnou knihovnu a velkou knihovnu, nikoliv velkou televizi. To ostatně potvrzuje každý úspěšný člověk, který ve svém životě něco dokázal. Potvrzuje to například i Bill Gates, který dlouhá léta kraloval žebříčku nejbohatších lidí světa. Zakladatel Microsoftu se sice už nedrží na první příčce zmiňovaného žebříčku, je však stále v první trojici, a tak se nabízí otázka, co on čte, co on preferuje v oblasti četby. Rozhodli jsme se vás inspirovat a vybrali jsme vám několik knih, které poradil sám Bill Gates těm, kteří zrovna chtějí něco číst, ale nevědí, čím začít.  

Každým rokem tento podnikatel zveřejňuje seznam doporučovaných knih, u nichž doufá, že si je jeho fanoušci či ti, kteří chtějí uspět, přečtou. Jedná se o doporučované knihy z téhož roku, a tak tedy na okamžik zavítejme do roku 2019 a prozraďme si tipy na knihy od samotného Billa Gatese.  

These Truths, Jill Lepore 

Pokud vás zajímá historie, pokud se zajímáte zejména o americké dějiny, pak byste si měli přečíst knihu s názvem These Truths, za kterou stojí spisovatelka Jill Lepore. Jedná se o knihu, kterou samotný Bill Gates popsal jako nejpoctivější a také nejotevřenější dílo, jaké kdy četl o americké historii. A tento komentář už sám láká na přečtení knihy, nemyslíte? 

Díky knize se podíváte na dějiny Ameriky tak, jak jste se pravděpodobně na dějiny ještě nepodívali. Dokonce odhalíte i mnohé zajímavé úhly pohledu, které autorka do knihy přenesla velice poutavým stylem.  

Prepared, Diane Tavenner 

Další knihu, která je určená spíše pro starostlivé rodiče, kteří hledají tipy na to, jak vychovávat své děti, a kterou doporučil sám Bill Gates, je kniha s názvem Prepared, za kterou stojí opět žena, a to konkrétně Diana Tavenner. Autorka v kniha zajímavě demonstruje příběhy vyhlášených škol a ukazuje zásady, které je dobré dětem vštěpovat už od samotného dětství.  

K dalším doporučovaným knihám patří také kniha od Matthewa Walkera – Why we Sleep nebo také kniha Growth od Vaclava Smila. 

Autor příspěvku: Redakce