Čtyři tipy, kam se vydat o víkendu aneb cestujeme po Evropě

Pokud přemýšlíte nad tím, že se vydáte o víkendu někam na výlet, nemusíte se ohlížet jen po atraktivních místech v České republice. Hrady a zámky jsou sice v Česku krásné, ale vydat se můžete třeba někam jinam po Evropě. V případě, že se rozhodnete vycestovat za hranice, nechte se inspirovat našimi tipy. Třeba z víkendu uděláte prodloužený víkend, během kterého se vydáte na takzvaný road trip.  

Víkendové výlety po Evropě nejsou rozhodně špatným nápadem. Naopak, můžete během víkendu zažít toho tolik a vidět toho tolik! Navíc nemusíte utrácet ani mnoho peněz, taky nemusíte ztrácet mnoho času v dopravě, pokud tedy dáte na nás a na čtyři evropské tipy, kam se o víkendu podívat a co o víkendu navštívit.  

Čtyři tipy, kam o víkendu 

  • Doporučujeme se vydat třeba do Manchesteru. Manchester je totiž místo, které má stále tu svou pravou anglickou tvář. Londýn je dnes už poměrně kosmopolitní město, Manchester však stále má své pravé anglické kouzlo. Je to město známé textilním průmyslem, také zde potkáte celou řadu hudebníků a umělců.  
  • Vzhůru do Dublinu! Dublin je rozdělen na severní a jižní část, a to řekou Liffey. Najdete zde mnoho architektonických skvostů, jako je třeba katedrála svatého Patrika nebo třeba katedrála církve Kristovy.  
  • Amsterdam je jedno z nejoblíbenějších měst na světě. Jezdí sem nejen studenti, kteří chtějí prozkoumat to, co neznají, ale také nadšenci do architektury a kol. Amsterdam je však také město tulipánů a mlýnů, proto se sem vydejte během jara, kdy to všude vším kvete! 
  • Město plné historických památek – i tak lze nazvat Edinburgh, kam se lidé jezdí podívat třeba na hrad, jenž je ohromným komplexe budov, navíc jsou jeho součástí i skotské korunovační klenoty. Kromě památek se vyplatí ochutnat i zdejší whisky, dokonce se zde konají i degustace tohoto alkoholického nápoje.  

Autor příspěvku: Redakce