Dámy, pozor aneb módní hříchy, které nedělají na pohovoru dobrý dojem

Dámy, plánujete se dostavit k pohovoru, ale nevíte, co si obléknout? Obecně lze říct, že je těžké se na pohovor obléknout. Ženy sice mají mnoho možností, ale nesmí vypadat moc lacině, nesmí být moc vyzývavé, na druhou stranu by neměly působit ani moc usedle. Při pohovorech se i ženy mohou dopustit mnoha módních hříchů, i když se o nich říká, že to jsou stvoření, která moc dobře vědí, co se nosí. V případě, že se chcete chybám vyhnout, čtěte dál.

Většinou se volí na pohovor sukně a košile. K tomu se dají elegantní boty. Případně se také volí saké a úzké kalhoty, i to může udělat dojem. Ostatně jsou zde drobnosti, kterých si mnohdy ani nevšimneme, ale které nám mohou na pohovoru řádně zavařit, aniž bychom to věděli. Zejména pokud je lídrem pohovoru žena, která má cítěný pro detail a chce, abyste ho měla také.

Pozor na ošoupané kabelky

I když se to zdá jako banalita, šéfky společností dbající na detaily si toho všimnou a hned vás zařadí do škatulky “nevnímá detaily, nechceme ji”. Pokud tedy jdete na pohovor s kabelkou, kterou máte už dlouho, raději ji zkontrolujte. Šrámy, škrábance nebo oděrky vypadají, jako kdybyste na kabelku neměli, raději ji tedy nechte doma, pokud vypadá jako vytažená z odpadkového koše.

Raději volte novější kabelku, i když je třeba méně stylová.

Pozor na mini sukně

Zejména mladé ženy zvolí na pohovor mini sukně. I když se doporučuje nosit sukně delší, některé ženy neuposlechnou. Musí si však v tomto případě kontrolovat, aby jim sukně nesjela moc vysoko. Nikdo přece nechce ženám vidět “až do kuchyně”, jak se lidově říká. Navíc to nedělá dobrý dojem, zejména pokud má žena třeba ještě nadkolenky, jimž jde vidět lem.

Nerozepnula se vám košile?

Když si obléknete košile, oblékli jste si kousek oblečení, který je velmi zrádný. Může se vám totiž rozepnout knoflíček a nejen, že vám bude čouhat podprsenka, často se uvidí i něco víc. Zejména žena s velkými ňadry by si měly dávat pozor, ať tímto nezkazí dojem.

Autor příspěvku: Redakce