Díry na kolenou nejsou věda! Udělejte si módní kousek doma

Móda je v poslední době skutečně pestrá. Neustále přibývá plno extravagantních kousků, můžeme si zakoupit ležérní oblečení v elegantní formě. Za poslední rok se do módy dostalo tolik různorodých věcí, že se tomu nestačíme ani divit a že je nestíháme ani kupovat. Existuje však kousek, který jsme si za poslední dok museli koupit, a to jsou konkrétně děravé džíny.

Díry na kolenou nebo díry po celých džínech – to byl největší módní hit roku 2017, který jsme si do svého šatníku museli pořídit. Paradoxem je, že tyto džíny jsme si museli kupovat za mnohem vyšší peníze, než kolik stály obyčejné džíny bez děr. Ale co – za módní kousky jsme ochotni zaplatit i statisíce.

Pokud jste však zastáncem toho názoru, že děravé džíny si třeba za tisícovku kupovat rozhodně nebudete, měli byste se poohlédnout po džínách, které můžete roztrhat sami. Přece jenom tento děravý módní kousek lehce uděláte i v pohodlí domova – chce to jenom nůžky, šmirgl papír a staré džíny. Taky si vezměte i pinzetu.

Jak na perfektní díry na džínech?

Díry na kolenou uděláte lehce – jenom si rozšmiknete místo kolem kolen, aby vám čouhala ven. Poté si pinzetou jemně vytrháte pár nitek, aby díra vypadala přirozeněji. Pokud byste však chtěli díry po celých džínech, pomůže vám k tomu šmirgl papír¸ s nímž dosáhnete skutečně fantastických a takřka profesionálních děr. Díky tomu, že šmirgl papír neudělá čistou díru, ale díru plnou nitek, dosáhnete džínů, které koupíte v obchodech za tisícovku.

Populární jsou „ustřižené“ džíny!

Kromě typicky děravých džínů jste mohli zaregistrovat i takové džíny, které jsou jako kdyby „ledabyle ustřihnuté“. Pokud je nechcete kupovat za přehnaně vysoké ceny, jednoduše si staré džíny u kotníků ustřihněte a opět pomocí pinzety si nitky opatrně vytahejte. Při nošení se vám začnou konce rozštěpovat, což je však zcela v pořádku.

Autor příspěvku: Redakce