Dovolená na Slovensku. Kam zajet, až se nám sousedé bez podmínek otevřou?

Dovolená na Slovensku. Kam zajet, až se nám sousedé bez podmínek otevřou?
Dovolená na Slovensku. Kam zajet, až se nám sousedé bez podmínek otevřou?

Zvažujete dovolenou za hranicemi u našich východních sousedů? To rozhodně nezní špatně! Nedaleké Slovensko nabízí celou řadu lokalit, které vás nadchnou přírodními krásami, historickými památkami i rozličnými atrakcemi. Stačí jen vědět, kam zamířit. 

Tatry 

Tatry jsou absolutní klasikou, která vás ve spojení se Slovenskem napadne jistě jako první. Tatry lákají všechny milovníky turistiky, přírody i cyklistiky, kterým nabízí krásná zákoutí v Tatranské Lomnici, Tatranské Lesné, Starém Smokovci, Lomnickém štítu, Štrbském plese i dalších. Odpočinout si pak můžete třeba v AquaCity Poprad nebo aktivněji na bobové dráze Tatrabomb. Milovníky poznání by pak mohlo zaujmout Muzeum TANAP-u.   

Podhájska 

Region Podhájska láká milovníky vodních radovánek i historických památek. Přímo v Podhájské můžete navštívit termální koupaliště s léčivou vodou, ale i množstvím atrakcí – od tobogánů, přes bazény s vlnobitím, ale po wellness. K výletům pak láká Levický či Nitranský hrad, Tekovská hvězdárna, naučná stezka Trávnica, ranč Trilobit nebo Selský dům Branovo. 

Slovenský ráj 

Dech beroucí skalní stezky, malebná zákoutí s dřevěnými žebříky i zachovalé krasové planiny a podzemní jeskyně najdete ve Slovenském ráji. V této lokalitě pak můžete zavítat třeba i na Spišský hrad, k vodní nádrži Palcmanská Maša, nebo do ledové jeskyně Dobšinská. 

Liptov 

Oblast Liptova láká především milovníky termálního koupání. Zdejší termální aquaparky Tatralandia i Bešeňová jsou zcela proslulé a zajistí vám zábavu na celé dny. Kroěm koupání můžete navštívit i místní kontaktní zoo nebo vodní nádrž Liptovská Mara, kde si můžete zapůjčit i loďku nebo šlapadlo. 

Rajecké Teplice, Turčianské Teplice 

V blízkosti města Martin na severozápadě Slovenska najdete dvojici obcí s léčivými prameny. Klenotem Rajeckých Teplic jsou lázně Spa Aphrodité s léčivou vodou i dech beroucí architekturou. Kromě vodní relaxace můžete ale vyzkoušet i výlet k ruinám hradu Lietana, do přírodní rezervace Slnečné skaly nebo na Súlovský hrad. Turčianské Teplice pak nabízí kromě Spa & Aquaparku Turčianské Teplice i příležitosti k horské turistice v kopcích Velké Fatry.