Důvody, proč zamířit do Skotska

I když se pravděpodobně do konce roku nikam nedostanete, nabízí se otázka, kam se vydáte příští rok? V případě, že se rozhodnete zamířit do zahraničí, co kdybyste navštívili krásné Skotsko? O Skotsku se říká, že je to země plná drsných lidí a tajemství. Vezměme si třeba jezero Lochness, kde má žít příšera. Ta se však nikdy neviděla, třeba ji uvidíte právě vy, pokud se do Skotska vydáte. Samozřejmě zdejší příšera od jezera Lochness není jediným důvodem, proč do Skotska zamířit. Ani zdejší tajemství a záhady nejsou jediné důvody, proč se sem vydat. Důvodů, proč navštívit Skotsko, je daleko více.  

Jak jsme zmínili, o Skotsku se říká, že je to poměrně drsná země s divokou přírodou. A právě zdejší divokost a drsnost jsou hlavní lákadla, proč sem turisté míří. Zmiňme si však další důvody, proč do Skotska zamířit.  

Souostroví na konci Evropy 

Pokud si vyjedete do Skotska, nemusíte vidět jenom Skotsko, ale i zdejší souostroví, které se nachází na samotném konci Evropy. Země na severu a severozápadu Skotska se totiž jako kdyby rozdrobila a dala vzniknout hned dvěma souostrovím, které se nazývají Hebridy a Orkneje. Dnes se jedná o poměrně opuštěná pobřeží, kde najdete rozlehlé pastviny, neklidný vítr, také rašeliniště nebo starobylé hrady.  

Ben Nevis 

Pokud patříte k opravdovým horalům, měli byste zdolat Ben Nevis, což je nejvyšší hora Spojeného království. Pohoří se rozpíná nad přístavním Fort Williams. Horu najdete na severu, kde se střídá poměrně rychle počasí, a tak na to buďte připraveni. I když není hora extrémně vysoká, zdejší velice proměnlivé počasí je důvodem, proč je výstup na horu tak náročný.  

Hospody 

Lákadlem mnohých turistů jsou zdejší hospody, kde se pije jediné – skotská voda živá jménem whisky. Hospodská kultura je však zde zcela jiná než u nás, co je však stejné, tak je protikuřácký zákon. Ani zde se tedy v hospodách nekouří. 

Autor příspěvku: Redakce