Dvě nejlepší akcie na trhu. Zvažte investici

Investování rozhodně není špatný nápad, bohužel řad Čechů není tímto světem políbena. Mnozí lidé se spíše hrnou do podnikání a investování se obávají, vědí totiž, že i když jsou skvělými podnikateli, nemusí být až tak dobrými investory. Pokud patříte k lidem, kteří si stejně chtějí vyzkoušet svět investování, pak neváhejte a zvažte hlavně investici do akcií. I když se jedná o krapet riskantnější investování, stejně to stojí za to – to vám můžeme dosvědčit.  

Aktuálně je možné investovat do mnoha akcií mnoha firem na trhu. Například lze investovat do akcií fastfoodového řetězce McDonald`s, což je skutečně dobrá investice. Vždyť si vezměte fakt, že tento fastfoodový řetězec se uměl vždycky plně přizpůsobit přáním klientů a jejich výmyslům.  

Akcie zmiňované společnosti však nepatří k nejlevnějším, proto přinášíme jiné dvě nejlepší akcie na trhu, do nichž se vyplatí investovat i díky vysokým dividendovým výnosům.  

S&U 

Znáte britský finanční byznys S&U? Jedná se o byznys, jehož motorem jsou například půjčky na ojetá auta nebo třeba na přestavby nemovitostí a podobně. Jedná se o velice stabilní společnost, což ostatně dokazují i dosažené zisky a výsledky společnosti. Tato firma je jen důkazem toho, že lidé si budou stále půjčovat, lidé si budou neustále brát půjčky a budou o ně žádat, tudíž bude stále prosperovat.  

Aktuálně si lze koupit akcii za dvacet liber, což je v přepočtu něco kolem šesti stovek korun. Dividendový výnos není znám, ale aktuální hodnota společnosti je kolem 241 milionů liber.  

ČEZ 

Pokud ale chcete investovat do něčeho známějšího, investujte do akcií společnosti ČEZ. Určitě jste slyšeli o tom, že se bude elektřina neustále zdražovat. Společnost ČEZ tak očekává skutečné zvýšení zisků a růst dividendy. Aktuálně činí dividendový výnos zhruba čtyři a půl procenta, akcie stojí něco málo přes pět stovek.  

Pokud bychom se měli bavit o hodnotě společnosti, řekli bychom, že hodnota společnosti aktuálně dosahuje 279 miliard korun.  

Autor příspěvku: Redakce