ElonMusk si zahrával s ohněm a spálil se. Nyní je zažalován a přijde o investory

Automobilku Tesla nemusíme zdlouhavě představovat. Jedná se o inovativní novinku na trhu, která představuje budoucnost automobilového průmyslu. I když se jedná o poměrně inovativní společnost, nemá tolik peněz, jak by se mohlo na první pohled zdát. Spíše peníze postrádá, ovšem stejně se angažuje na trhu a neustále rozšiřuje území své působnosti. Jenže otázkou je, za co? Za co se neustále rozšiřuje, má dostatek peněz na to, aby se vůbec dostala do dalších zemí? Odpovědí je, že automobilka peníze nemá, což si majitel ElonMusk moc dobře uvědomuje. Možná proto se rozhodl zahrát si s ohněm a pokusil se převést investory. Jenže to se nevyplatilo a Musk nyní bude čelit dlouhému vyšetřování.

ElonMusk moc dobře ví, že potřebuje peníze. Také ví, že někteří investoři by se rádi zřekli svých akcií, jenže je nemají chuť prodat. ElonMusk se tak rozhodl převést Teslu z veřejně obchodavatelné na soukromou společnot, což vyvolalo zmatek na trhu. A to ElonMusk potřeboval a chtěl. Dal tím signál k tomu, že akcie Tesly se propadají a že je výhodné je prodat. A najednou se objevila nabídka nabízená samotným Muskem, že odkoupí akcii za 420 dolarů, což je o dvacet procent nižší cena, než za kterou byla akcie koupena.

Kdyby se k prodejům dostalo a ony se uskutečnily, Tesla by najednou zvedla svou hodnotu, a to až na 72 miliard dolarů.

K prodejům však nedošlo. Proc?

Ovšem hned po prohlášení se cena akcií začala podezřele zvedat, z čehož investoři neměli radost, jelikož zjistili, že je chtěl Musk podvést a dostat je na pokles cen akcií. Jelikož tedy podal Musk nepřesné informace, uměle navyšoval cenu akcií a následně uvedl investory v omyl, rozholi se ho zažalovat.

Podali trestní oznámení

Bylo tedy podáno trestní oznámení, a to za porušení zákona o cenných papírech, umělém navýšení ceny a nakonec i o uvedení investory v omyl. Musk zatím mlčí jako hrob, ovšem už nyní je jasné, že jeho mlčení nebude ku prospěchu věci. K vyšetřování se přidala i Komise Spojených států amerických pro cenné papíry a burzu, jinak se bude vše řešit soudní cestou.

Autor příspěvku: Redakce