IKEA představuje produkty pro svou chytrou domácnost

IKEA představuje produkty pro svou chytrou domácnost
IKEA představuje produkty pro svou chytrou domácnost

Pokud potřebujete nábytek, jdete pro něj zásadně do IKEI. To je zkrátka fakt. IKEA, i když je tedy nyní na trhu daleko více nábytkových řetězců, patří k největším a nejoblíbenějším řetězcům, i když ceny už dávno nejsou tak extrémně nízké, jako tomu bývalo v minulosti. Holt s poptávkou rostou ceny, to je rovnice, která ve světě byznysu platí. V současné době však IKEA neláká jenom svými relativně ještě nízkými cenami, ale láká především svou chytrou domácnosti a jednotlivými produkty, které jsou velmi lákavé.  

Mít vlastní chytrou domácnost, to je sen nejednoho z nás. Mít domácnost, kterou je možné ovládat třeba jenom skrze mobilní telefon, to je nádhera! I IKEA moc dobře ví, že poptávka po chytrých domácnostech roste, a tak se rozhodla svou nabídku na chytrou domácnost zaměřit. Není tomu tak dávno, co představila produkty pro svou chytrou domácnost.  

Není to jenom o žárovkách a termostatech 

Co je typické pro chytré domácnosti? Jsou to především úsporné a chytré žárovky nebo termostaty. Kromě toho to je však i o něčem jiném, a sice o kamerách, reproduktorech a podobném. To vše nabízí i švédský nábytkový řetězec IKEA, který se rozhodl na to jít zcela “bez drátů”. V nabídce se tak najdou chytré žárovky, osvětlovací panely, zatemňovací rolety nebo zásuvky, do kterých se zamilujete.  

Novinkou je i tlačítko zkratky 

Jak jsme však zmínili, není to jenom o žárovkách, termostatech či o věcech, které z chytrých domácností moc dobře znáte. Je to také o mnohých inovativních novinkách. Jednou takovou novinkou je například tlačítko zkratky, které dělá pouze to, co říká jeho název, a to spouští konkrétní zkratku. Obvykle je to v případě chytré domácnosti třeba zhasínání všech světel nebo vypínání veškeré hudby. V rámci chytrého tlačítka se tak propojuje mnoho jednotlivých produktů v domě, které tak lze hromadně ovládat.