IKEA představuje produkty pro svou chytrou domácnost

Pokud potřebujete nábytek, jdete pro něj zásadně do IKEI. To je zkrátka fakt. IKEA, i když je tedy nyní na trhu daleko více nábytkových řetězců, patří k největším a nejoblíbenějším řetězcům, i když ceny už dávno nejsou tak extrémně nízké, jako tomu bývalo v minulosti. Holt s poptávkou rostou ceny, to je rovnice, která ve světě byznysu platí. V současné době však IKEA neláká jenom svými relativně ještě nízkými cenami, ale láká především svou chytrou domácnosti a jednotlivými produkty, které jsou velmi lákavé.  

Mít vlastní chytrou domácnost, to je sen nejednoho z nás. Mít domácnost, kterou je možné ovládat třeba jenom skrze mobilní telefon, to je nádhera! I IKEA moc dobře ví, že poptávka po chytrých domácnostech roste, a tak se rozhodla svou nabídku na chytrou domácnost zaměřit. Není tomu tak dávno, co představila produkty pro svou chytrou domácnost.  

Není to jenom o žárovkách a termostatech 

Co je typické pro chytré domácnosti? Jsou to především úsporné a chytré žárovky nebo termostaty. Kromě toho to je však i o něčem jiném, a sice o kamerách, reproduktorech a podobném. To vše nabízí i švédský nábytkový řetězec IKEA, který se rozhodl na to jít zcela “bez drátů”. V nabídce se tak najdou chytré žárovky, osvětlovací panely, zatemňovací rolety nebo zásuvky, do kterých se zamilujete.  

Novinkou je i tlačítko zkratky 

Jak jsme však zmínili, není to jenom o žárovkách, termostatech či o věcech, které z chytrých domácností moc dobře znáte. Je to také o mnohých inovativních novinkách. Jednou takovou novinkou je například tlačítko zkratky, které dělá pouze to, co říká jeho název, a to spouští konkrétní zkratku. Obvykle je to v případě chytré domácnosti třeba zhasínání všech světel nebo vypínání veškeré hudby. V rámci chytrého tlačítka se tak propojuje mnoho jednotlivých produktů v domě, které tak lze hromadně ovládat. 

Autor příspěvku: Redakce