IKEA začíná bojovat proti špatnému vzduchu v Indii. Jak?

Kdo by neznal obchodní domy IKEA! Jedná se o obchodní řetězec s nábytkem, který je známý svými nízkými cenami. V současné době se u nás IKEA nachází jen v málo městech, lidé musí jezdit i stovky kilometrů, aby si koupili to, co potřebují, a aby za to nezaplatili miliony. V nedávné době se nechal obchodní řetězec IKEA slyšet, že chce bojovat proti špatnému vzduchu v Indii. Rozhodl se tedy vyrábět produkty z rýžové slámy, která se právě v Indii nejvíce pálí.

Pokud jste někdy byli v Indii, jistě víte, že je to země plná nezaměnitelné kultury, která má celou řadu historických památek a která se pyšní nejpočetnější populací světa. Na druhou stranu je zde opravdu velmi znečištěné ovzduší, které se podílí na kvalitě zdejšího života. Znečištěné ovzduší se však netýká jen samotné Indie, ale také celého zdejšího subkontinentu. Farmáři zde totiž ve velkém množství pálí plodiny, konkrétně rýžovou slámu.

Tohoto problému si všiml i obchodní řetězec IKEA, o němž jsme už výše hovořili, a rozhodl se s tímto problémem zatočit tak, že začne z rýžové slámy nábytek vyrábět. Tímto krokem by mělo dojít k minimalizování pálení růžové slámy.

IKEA v Indii

Obchodní řetězec IKEA se totiž letos dostal do Indie, kde otevřel svou první prodejnu. Podnik se díky tomuto kroku začal zajímat o to, co se zde děje, a namíchlo ho zejména to, že se zde pálí ve velkém rýžová sláma, s níž se tedy rozhodl pracovat. Podle všeho by se brzy na pultech indické pobočky IKEA měly objevit produkty, které byly vyrobeny z rýžové slámy.

Tento krok bude mít v budoucnu rozhodně pozitivní dopad na ovzduší.

Indií to teprve začne

Velký řetězec s nábytkem se také nechal slyšet, že Indií to všechno teprve začne. Jedná se zároveň o jakousi zkoušku, jestli bude o produkty zájem a jestli bude skutečně dopad na zlepšení ovzduší skutečně tak dobrý, jak se plánuje.

Autor příspěvku: Redakce