Jak by měl vypadat ideální řidič, kterého ostatní řidiči milují?

Řidičský průkaz má v dnešní době každý druhý člověk. Je to něco nepostradatelného, co v současné době využijeme opravdu denně. Nezáleží na tom, jestli jezdíme do práce nebo jestli jedeme do školy, v každém případě bychom se na silnici měli chovat tak, jak máme. Neměli bychom být jedním z nezodpovědných řidičů, na které vždy nadáváme a které odsuzujeme. Samozřejmě, ideální by bylo, kdyby se všichni řidiči chovali tak, jak mají. Začněte však u sebe. Co byste měli dělat, aby vás jiní řidiči respektovali a měli vás rádi?

Samozřejmě mnohým lidem nesejde na tom, co si o nich ostatní řidiči myslí. Důležité v tomto případě je jít ostatním příkladem, jen tak se může změnit situace na silnicích, na kterých se zatím stává jedna nehoda za druhou.

1) Odložte mobilní telefon

Sice žijeme v době mobilních telefonů, to však neznamená, že bychom je museli mít ustavičně v rukou. Při jízdě bychom neměli textovat, volat ani surfovat na internetu. Většina řidičů to však dělá a nabourá do stromu, jelikož je nepozorná. Mnozí řidiči zase takzvaně “zaspí” na semaforu, jelikož v době, kdy byla na semaforu červená, se rozhodli zkrátit si chvíli.

Velice nebezpečné je, když se za volantem telefonuje. Ještě horší je, když nám telefon spadne a my se během jízdy rozhodneme se pro telefon sehnout. Nehoda je rázem na světě.

2) Dávejte přednost tehdy, kdy ji dávat máte

Mnozí řidiči se dopouští jedné obrovské chyby, a sice nedávají přednost tehdy, kdy přednost dávat mají. Většinou je důvodem to, že spěchají. Ano, spěch je důvod, proč lidé dnes a denně riskují svůj život a doufají, že jiní řidiči budou pozorní a že zabrzdí, když vozidlo před sebou uvidí.

3) Nekuřte za volantem

Velkou chybou je také kouření za volantem. Řidiči mají tendenci nedopalky vyhodit z okna, čímž ohrožují jiné řidiče na silniční komunikaci.

Autor příspěvku: Redakce