Jaká města jsou označována za nejbarevnější města planety?

Plánujete vycestovat? Ale ještě si nejste jistí tím, kam se vlastně vydáte? Co se vydat za těmi nejbarevnějšími městy planety? Kupodivu i takový seznam existuje. Pokud jste milovníkem cestování, taky barev a rádi se potulujete městy, zamiřte do jednoho z nejbarevnějších měst světa. Budete překvapeni tím, jak krásně v daných městech je. Sice se někde setkáte s vícero turisty, ale to vás jistě nezastraší.  

Bruggy v Belgii 

K nejkrásnějším, respektive k nejbarevnějším městům planety se řadí například město jménem Bruggy. Jedná se o malebné městečko nacházející se v Belgii, konkrétně severozápadně od Bruselu, od něhož je vzdálené zhruba sto kilometrů. V minulosti bylo město jménem Bruggy významným a velmi prosperujícím přístavem, také se zde nacházelo obchodní centrum. Dnes už to však není tak oblíbená turistická destinace, i když je stále po letech okouzlující hlavně během podzimu, kdy se všechno okolo barví do nejrůznějších barev.  

Istanbul v Turecku 

K dalším krásně zbarveným městům se řadí bezesporu i Istanbul v Turecku, který je krásný opět hlavně během podzimu, a to hlavně při západech slunce. Během podzimu se v Turecku vyhnete vysokým teplotám, stejně tak předejdete silnému nepříjemnému zimnímu větru. Během podzimu zde zažijete doslova pohádkovou atmosféru. Okouzlí vás úzké uličky města nebo turecká hudba hrající z každého roku.  

Dubrovník v Chorvatsku 

Pokud nechcete jezdit daleko, co zamířit do Dubrovníku, který najdete v Chorvatsku? Dubrovník je další nejbarevnější město planety, najdete ho na pobřeží Jaderského moře. I když je to známé město, stejně se zde setkáte s naprostým minimem turistů, což je možná to nejlákavější. Je zde nádherná okolní příroda, zdejší scenérie nelze snadno popsat. Ideální je, když navštívíte Dubrovník během podzimu, kdy se to všude barví do pestrých barev. 

Autor příspěvku: Redakce