Jaká místa zmizí do padesáti let?

Žijeme v obdivuhodném světě. I když našemu světu aktuálně velí hlavně internet, měli bychom se na chvilku zastavit a kochat se tou krásou, která nás obklopuje. Co třeba začít cestovat? Díky cestování uvidíme řadu obdivuhodných míst, která nám dají opět jiný pohled na svět. Existuje mnoho krásných míst na světě, která bychom měli vidět dříve, než zemřeme – nebo dříve, než zemřou ona. Určitě jste slyšeli o tom, že existují místa, která se vrhají do záhuby, která tu za pár letu už vůbec nemusí být. Navštivte je proto co nejdříve, podle všeho tu za padesát let už nebudou.

Samozřejmě takových míst je mnoho, my vám však přinášíme seznam těch, které skutečně zmizí do padesáti let (dle odhadů).

• Mrtvé moře

Pokud jste se ještě nevykoupali v Mrtvém moři, měli byste to udělat, co nejrychleji to jde. Právě Mrtvé moře je jedno z míst na světě, které tu do padesáti let nebude. Najdeme ho aktuálně mezi Jordánském a Izraelem a je o něm všeobecně známé, že se jeho hloubka snižuje. Za posledních čtyřicet let se hloubka snížila o neuvěřitelných pětadvacet centimetrů. Podle všeho je hlavním důvodem to, že se voda využívá z přítokové řeky a hlavně je zde velice suché podnebí.

• Seychely

Seychely jsou velice oblíbenou destinací určenou pro letní dovolené. Lidé sem jezdí s velkou oblibou. Nyní sem však budeme cestovat ještě raději – vždyť je to místo, které tu za padesát let nebude. Seychely totiž pomalu ale jistě mizí. Může za to eroze půdy a hlavně stále stoupající hladina moře. Podle všeho by Seychely měly být zaplaveny zhruba za padesát let.

• Velký bariérový útes

To nejkrásnější na světě, co můžete vidět, je Velký bariérový útes. Jedná se o místo, které však bohužel zmizí – a to už do roku 2030. Jelikož zde rostou teploty, zdejší křehké korály se zmenšují. Z posledních třicet let se zmenšily o polovinu – pokud to tak bude pokračovat, korály naprosto zmizí.

Autor příspěvku: Redakce