Jaké jsou ty nejlepší destinace pro letošní rok?

Každý rok se vyplatí hodně cestovat. Ne nadarmo se říká, že cestování člověku přinese to, co žádné hmotné věci ne. Zatímco někteří se uchylují na dovolenou jenom jednou v roce, jiní cestují i několikrát do měsíce za hranice. Pro vášnivé cestovatele i menší milovníky cestování se každým rokem sepíše seznam destinací, které je vhodné navštívit daný rok. Prozraďme si, jaké destinace jsou označovány za nejlepší destinace pro tento rok.  

Letošní rok se ve světě cestování nese ve znamení potápění. A tak jsme vybrali několik míst, kde se dočkáte opravdu nezapomenutelného potápění, jaké následovně nebudete moct ani slovy popsat.  

Potápění v Makedonii 

Pokud se chcete vydat za opravdu skvělým potápěním, přesto chcete navštívit i krásnou zemi, vydejte se do Makedonie. Jedná se o krásnou destinaci plnou zajímavé kultury a architektury. Navíc zde se můžete potápět v Ochridském jezeru, což je jedno z nejstarších a nejhlubších jezer na světě. Mnozí cestovatelé říkají, že se v tomto jezeře cítili jako Indiana Jones. Jezero zasahuje až do Albánie a při potápění narazíte nejen na ryby, ale také na nejrůznější keramické nádoby nebo kamenné nástroje či zvířecí kostry.  

Vzhůru na Velrybí ostrov 

Další skvělou destinací pro tento rok je jednoznačně Velrybí ostrov ve Vietnamu. Právě tento ostrov je skvělý jak pro pokročilé podmořské nadšence, tak také pro naprosté začátečníky. Nabídka ponorů se liší dle obtížnosti, a tak si opravdu můžete vybrat podle toho, co je vám sympatičtější a na co si trumfnete.  

Co vás při potápění zaujme, tak je jednoznačně teplota vody, která se pohybuje okolo osmadvaceti stupňů Celsia. Plavat budete společně s rejnoky, kteří se vám budou klidně otírat o nohy nebo ruce. Navíc sem připlouvají i stáda velryb či velrybích žraloků, a tak bude vaše potápění zpestřeno o nevšední zážitek. 

Autor příspěvku: Redakce