Jaké tři věci po ránu udělat, abyste byli produktivnější?

Ne snídaně, ale celé ráno dělá den. To ví nejeden člověk a nejeden úspěšný člověk. Pokud chcete během dne udělat hodně práce, ráno by mělo být opravdu produktivní. Jenže ne vždycky to vypadá na produktivní ráno. Někdy se člověku zkrátka nechce, někdy se špatně vyspí a nesrší zrovna energií. Existují však tři věci, které by se měly po ránu udělat, aby byl člověk produktivnější.  

Samozřejmě nemusíte úplně vybočovat ze svých ranních rituálů, nemusíte ani pod základů měnit svůj život. Jen to chce udělat pár drobných změn, které udělají váš den daleko produktivnější.  

Začněte den brzy 

Co třeba vstávat o hodinu dříve? To je jeden z mnoha kroků vedoucích k produktivnějšímu dni. Když vstanete dřív, stihnete si naplánovat celý den a vaše každodenní rituály, jako je čištění zubů nebo snídaně, budou odbyty dříve. S prací tak budete moct začít v době, kdy byste jinak vstali. Pokud budete každý den vstávat byť jen o pětačtyřicet minut dřív, získáte pět hodin týdně navíc, které můžete využít co nejproduktivněji půjde.  

Vyslovte si své denní cíle 

Pokud si hned ráno vyslovíte své denní cíle, pak je snáze splníte. Vaše hlava si je zafixuje a podle kvůli nim fungovat. Díky tomu, že si cíle řeknete ráno na hlas, vaše myšlení upnete právě na cíle, které musíte splnit. Klidně si nahlas říkejte si cíle, které máte za úkol splnit za rok nebo za měsíc, vaše mysl se na to upne a najednou to půjde snáze.  

Mějte svůj seznam úkolů na daný den 

Seznam úkolů čili takzvaný TO-DO list je další věc, kterou byste ráno měli podniknout, aby váš den byl produktivnější. Zabere vám to chvilku, ale díky tomu budete opravdu produktivní. Abyste opravdu splnili všechno, co je na seznamu úkolů napsané, dejte si nějakou motivaci. Třeba si kupte zmrzlinu nebo oblíbenou kávu v oblíbené kavárně.  

Autor příspěvku: Redakce