Kam zamířit na víkend? Třeba do kouzelné Florencie, okouzlí vás na první pohled

Máte před sebou volný víkend? Co třeba zamířit do krásné Florencie, která je tak daleko, co byste kamenem dohodili? Itálie je krásný kus naší planety, kam byste měli zamířit vždy, když máte chvilku. Je zde toho tolik k vidění! A právě zmiňovaná Florencie vás uchvátí na první pohled. Projděme si město a zmiňme si, co vidět při návštěvě této perly Toskánska.  

Jestliže se rozhodnete do Florencie vyjet úplně poprvé v životě, měli byste navštívit to základní, co Florencie nabízí. K povinnostem každého cizince a turisty je rozhodně krásný dóm Santa Maria del Flore, což je ta ikonická kupole, která dominuje celému panoramatu města. A také je další dominantou bazilika Santa Croce. Bazilice se přezdívá Pantheon Florencie, je zde pochován například Galileo nebo Michelangelo. Také je zde pochován i Machiavelli či další velikáni, o nichž jste se mohli učit při hodinách dějepisu.  

Jelikož je však Florencie mezi turisty tak oblíbená, musíte počítat s frontami u mnohých nejatraktivnějších památek. Naštěstí existují jiné atraktivní památky, u kterých se s frontami nesetkáte. Víte, jaké památky to jsou? 

Památky bez front 

Abyste se vyvarovali frontám, můžete navštívit jiné atraktivní památky než ty typické pro Florencii. Nabízí se například Galerie Uffizzi, což je nestarší muzeum v celé Evropě. Dokonce se v tomto případě dají koupit lístky online, a tak můžete stojící frontu automaticky předběhnout.  

Stejně tak okouzlujícím místem pro turisty je i knihovna Caffetteria delle Oblate, odkud se nabízí překrásný výhled na dominantní Dóm.  

Florencii je třeba ochutnat 

Stejně jako každou zemi, i Florencii je třeba ochutnat. Pro krásnou italskou Florencii je typický například steak, ale kromě toho také lampredotto, což je sendvič, kolem kterého traduje jedna pověst. Jen kvůli tomuto sendviči byl prý ochoten Michelangelo přestat na chvíli malovat.   

Autor příspěvku: Redakce