Lancia? Tu seženete už jen v Itálii!

V poslední době se toho stalo opravdu mnoho, a to pouze ve světě automobilů. Dalo by se říct, že se tam měnily věci více jako v módním světě, a to už opravdu je co říct. Hummer H1 se nám opět po patnácti letech vrátil do prodeje ve své původní verzi, která je stará už pětadvacet let. Ferrari slaví sedmdesát let od vzniku prvního opravdového závodního vozu a změny se dočkala i Lancia, která byla dříve značkou plnou úspěchů, titulů a slávy. Nyní však nějak skomírá.

Mnoho titulů ze závodní trati – to má na svém kontě tato italská značka, která se opravdu dříve mohla pyšnit řadou obdivů, které jí byly skládány takřka nonstop. Nyní se však octila v jakémsi svém automobilovém kómatu a stahuje se naprosto ze všech destinací, v nichž působila. Dosud byla nabízena snad po celém světě, nyní ji seženete už jen v domovské Itálii. Proč tomu tak je?

Daří se jí už jen na domovské půdě

Hlavním důvodem toho, proč se Lancia stála ze světového trhu a uchýlila se jen a pouze do světa slunečné Itálie, je fakt, že především v Itálii se jí daří natolik, aby se samotná automobilka uživila. V jiných zemích se jednalo jen o velké náklady, které byly vynaloženy právě pro tento vůz. Ve světě navíc už nesklízí řadu titulů, jak tomu bylo v nedávné době. Nyní se může pyšnit pouze jedním titulem, který získala právě na své domovské půdě – jedná se o druhé nejprodávanější auto v Itálii za rok 2016. První místo jí jen o chlup vyfoukl Fiat Panda, kterého se prodalo přes pětašedesát tisíc a půl. Lancia má navíc jeden jediný vůz a především Evropa dbá na novinky, které doslova vyžaduje. To bohužel Lancia nemůže nabídnout, proto se raději stáhla do svého rodného kraje. Dokonce ji opravdu nenajdete ani v Německu, kde se po tomto autě celkem sháněla řada lidí. Ovšem tento krok může pro Lanciu nejen znamenat úspěch, ale také se může během tohoto roku dostat do krachu, protože Itálie, ať už si automobilka myslí, co chce, nemůže stále kupovat jeden vůz a uživit tak celou značku vozu. Třeba se tedy tento rok stane naprosto poslední pro tento unikátní vůz, což by byla rozhodně škoda.

Autor příspěvku: Admin