Lekce o penězích, které učí bohatí své děti

Finanční gramotnost je téma, se kterým by se každé jedno dítě mělo dostat dříve nebo později do styku. Aby však k penězům přistupovalo s bystrou hlavou, raději to na později nenechávejte. A učte se v tomto ohledu od bohatých, kteří své děti učí několika lekcím. Jakým konkrétně? 

Úspěch nikdy není zadarmo 

I když se dítě narodí do bohaté, podnikatelské rodiny, vždy je důležité je naučit jedné věci, a sice že úspěch nikdy není zadarmo. Stát se finančně nezávislým není něco, co člověku spadne do klína. Pro úspěch se musí něco obětovat. Někdy je to spánek, někdy je to volný čas. Nakonec se však dojde k onomu vítězství.  

Jinými slovy – bez práce nejsou koláče a v tomto případě to platí dvojnásob. Naučte své děti zavčasu, že musí pracovat na svých snech, protože jinak jejich realizace nepřijde v úvahu. 

Řešte problémy a zbohatněte 

Nesnažte se zbohatnout tak, že vyhrajete v loterii. Snažte se vyřešit problémy a nějakým způsobem pomoct lidem. Podle bohatých je to jeden z pravděpodobnějších způsobů, jak se k bohatství dopracovat. Pokud chcete být velmi bohatými vyřešte velký problém.  

Očekávejte, že všechno zvládnete 

Aneb síla myšlenky je neuvěřitelná. To, na co myslíte, to si také přitahujete do svého života. Proto neočekávejte prohru. Ano, buďte s ní smíření a ztotožnění, ale očekávejte, že to zvládnete. Očekávejte, že zbohatnete ve svých dvaceti nebo třiceti letech. Nebude to ze dne na den, ale očekávejte, že se to stane. Namiřte na to všechny svoje myšlenky a myšlenkové procesy. Tím to všechno jenom urychlíte.  

Buďte o sobě přesvědčení a zvládnete to. I když to bude trvat déle, než jste čekali, neupouštějte od vytyčeného cíle. 

Obklopte se úspěšnými 

Jinými slovy – pohybujte se na zemi se slepicemi a budete nízko. Bavte se s orly a budete létat vysoko. Jednoduchá rovnice, která funguje. Obklopte se úspěšnými lidmi. Čtěte knihy, které napsali, zúčastněte se akcí, kde jsou lidé naladěni na tu stejnou vlnu. Přispívejte do charitativních organizací stejně, jako to dělá řada ostatních úspěšných lidí. Budujte vztahy s těmi, kteří vás dokážou posunout vpřed. 

Autor příspěvku: Redakce