Létající auta už mají, kde přistávat

Občas si říkáme, kam ten svět spěje, co se bude dít za několik let. O tom už má nový mrakodrap v Miami jasno. Věří totiž, že tu do pár let budou létající auta, proto se rozhodl, že bude jedním z prvních mrakodrapů, kteří jim už nyní připraví heliporty. Možná je to krapet předčasné, ale developeři to vidí zcela jinak. Moc dobře totiž ví, že technologie, která umožňuje automobilům vzlétnout, už existuje. Podle nich je tedy jen otázkou času, kdy létající automobily zamíří na trh.

V Miami je možné tedy doslova všechno. Pokud i vy milujete toto krásné město, možná se ani nedivíte, že chce být o krok napřed. Přistávací plocha pro létající automobily vzniká na dvousetmetrovém mrakodrapu, konkrétně na jeho střeše.

Zajímá vás, kolik taková přistávací plocha pro automobily stojí a kdy by měla být dokončena?

Stavba jde do stovek milionů korun

Stejně, jako se podzemní parkoviště stávají součástí běžných bytů a podobných staveb, tak se zanedlouho začnou přistávací plochy pro automobily stávat součástí miamských mrakodrapů. Jak jsme zmínili, jeden takový mrakodrap s přistávací plochou už existuje – tedy respektive je vše v procesu. Stavba přistávací plochy by měla být dokončena příští rok, ale je dost možné, že se stavba v případě komplikací prodlouží.

Taková stavba není vůbec levná záležitost. Cenově se vyšplhala až do dvou set milionů korun. Na druhou stranu do této inovace zanedlouho bude investovat kdekdo, tudíž je to jistá výhoda oproti ostatním.

Co bude s přistávací plochou do té doby, než se automobily objeví?

Developeři moc dobře vědí, že existuje technologie, která umožňuje automobilům létat. Není tedy důvod, proč čekat. Samozřejmě taky počítají s tím, že jejich stavba bude dokončena dřív, než létající auta přijdou na svět, proto mají vymyšleno, že přistávací plocha bude zatím sloužit jako vyhlídková terasa pro všechny návštěvníky a rezidenty.

Autor příspěvku: Redakce