Mostecký okruh plný historických závodních aut

Každým rokem se toho v oblasti automobilů děje opravdu hodně. Většinou se nadšenci do aut těší na nejrůznější výstavy, na nichž se objeví aktuální novinky ze světa oblíbených automobilek. Ovšem ve světě automobilů to není jen stále o nových autech, které budou pouze hlavním terčem jakéhosi konkurenčního boje. Většinou se těšíme i na nejrůznější závodní okruhy či na podobné události, které ve světě aut neznají mezí a které vždy přilákají řadu fanoušků, milovníků a nadšenců aut.

Není se čemu divit, když nyní i skvělý mostecký okruh, který je oblíbený už nějaký ten pátek, i letos láká řadu milovníků automobilových vozů. Letos se tento okruh konal třináctého a čtrnáctého května a opět sklidil řadu obdivů, protože hlavním bodem celého tohoto mosteckého okruhu, byly především historické vozy, které projížděly závodní dráhou jako blesk z čistého nebe! Veteráni byli k vidění na akci nazvané The Most Historic Grand Prix, kterých bylo do posledních registračních hodin přihlášeno více jak sto padesát. Což už byla, panečku, podívaná!

Co bylo dále k vidění?

Mimo jiné se návštěvníci mohli radovat především z britských vozů Grand Turismo. Ty závodily ve svém vlastním závodě, který byl nazvaný  Triumph Competition and British HTGT. Zastoupení historických modelů bylo opravdu zajímavé! Vyskytly se tam například modely značek MG, Morgan, dále také oblíbený Triumph nebo třeba i Lotus!

Pakliže milujete socialistická vozidla, rozhodně jste tam měli být, protože další závod byl určen výhradně pro ně. Mohli jste zde vidět například formuli Easter, dále také cestovní vozy značek Škoda, VAZ Žiguli nebo třeba i nestárnoucího Trabanta.

Každý závod má však také své hvězdy. Těmi byly především nejstarší exempláře závodních polí Maserati 6CM, a to z roku 1937. Mimo jiné další hvězdou celého závodu byl i Brabham BT7/F1-1-63 Coventry-Climax.

Autor příspěvku: Admin