Motorky jsou koníček mnohých z nás. Co k nim pořídit?

Určitě jste v uplynulých letech zaznamenali, že na silnici přibylo motorkářů. Jedná se o nadšence do motorek, jedná se o lidi, kteří vlastní motorku proto, že jízda na motorce je jejich koníček. Někteří se pyšní menšími skútry, jiní jsou hrdí na své obrovské masivní stroje, s nimiž jezdí i na mnoha setkání motorkářů. Všichni majitelé těchto strojů, ať už silnějších nebo méně silných, ale vědí, že koupě samotné motorky nebyla jedinou investicí. Investovat se muselo i do moto vybavení, které v konečném důsledku také není nic levného. Pokud tedy přemýšlíte nad koupí motorky, musíte být připraveni i na další nutné koupě.

Ptáte se, co konkrétně k motorce pořídit? Nebude toho málo, ale zase na druhou stranu ani mnoho. Abyste neplatili za to, co nakonec ani možná nevyužijete, přinášíme vám tipy na věci, bez nichž na motorku nesmíte usednout.

Máte už kvalitní moto oblečení?

Součástí základní motorkářské výbavy je moto oblečení skládající se buď z moto kombinézy, nebo případně z kalhot a bundy na motorku. Vybírat si můžete z textilní a kožené varianty, každý materiál má svá pro i proti. K moto oblečení se musí přidat i boty na motorku, nenazouvejte si obyčejné tenisky – ty na motorku nepatří, navíc byste vypadali směšně.

Součástí oblečení na motorku můžou být i šátky, které nosí praví motorkáři, mimo jiné také moto rukavice chránící ruce před vnějšími vlivy i kamínky, které se odrazí od kola motorky.

Nezapomeňte na chrániče

Nesmí se zapomínat ani na chrániče, jelikož chrániče jsou to, co zmírní následky případného pádu. Do skupiny chráničů patří nejen přilby na motorku, ale také páteřáky, ledvinové pásy, chrániče ramen i chrániče kolen a podobně.

Každý chránič má svou roli a chrání jinou část těla. Ať už vybíráte chránič páteře nebo přilbu, nikdy nesahejte po tom nejlevnějším a tím pádem také nejméně kvalitním kusu. Kvalita je u chráničů na prvním místě.

Autor příspěvku: Admin