Nadchněte se pro krásu Keni!

Cestování je v poslední době stále oblíbenější a oblíbenější. Lidé si však myslí, že je v současnosti lákavá hlavně neaktivní dovolená u moře, kde se jen vyvalujete na pláži a odpočíváte. Kupodivu se stalo ale to, že se jako dovolená bere to, abyste něco zažili, a tak se dává přednost hlavně aktivní dovolené, která však už není jenom o vyvalování na pláži, ale mnohdy není o pláži vůbec. Lidé se rvou do takových destinací, v nichž něco zažijí a uvidí. Zkrátka chtějí na co vzpomínat a v poslední době se také chtějí něčím pochlubit na sociálních sítích.

Mezi nejoblíbenější takové aktivní dovolené patří rozhodně Bali, ale v současné době rozhodně bodují zájezdy do Afriky. Právě ty jsou totiž to největší dobrodružství, na jaké se můžeme vydat, ale je lepší tam cestovat hlavně tehdy, kdy je u nás zima, protože právě v Africe je naprosto šíleně horko. Pokud se tam vydáme v létě či tehdy, kdy je u nás poměrně teplo, musíme se smířit s tím, že to nebude na šortky, ale spíše na kalhoty!

Mezi nejoblíbenější destinace Afriky se řadí rozhodně Tanzanie. Ta je opravdu velice vybíraná, ale je to až dvojka na žebříčku těch nejlepších míst, která se dají v Africe navštívit. Pokud chcete žít mezi zvěří, vydejte do Keni.

Probouzejte se každé ráno vedle slonů!

Na Keni je půvabné to, že ve většině zdejších měst budete spát přesně v takových obydlích, které znáte z filmů a dokumentů. Lidé zde však v takových příbytcích opravdu žijí. Pro ně je to však naprosto běžné a hlavně krásné, protože se každé ráno mohou probouzet vedle stvoření, jakými jsou například sloni. Ti se běžně chodí přes zdejší vesnice napít. Mnohdy dokonce i bortí stavení a způsobí tak vážně velké škody! Takovým zvířatům se ale dá jenom odpouštět. Pokud tedy toužíte po tom nejkrásnějším probuzení, pak se rozhodněte pro dovolenou v Keni, kde budete takřka pár kroků od těch zvířat, která vídáme jenom v zoologických zahradách.

Autor příspěvku: Redakce