Nahlížíme pod pokličku českých filmů. Kde se natáčely?

Nahlížíme pod pokličku českých filmů. Kde se natáčely?
Nahlížíme pod pokličku českých filmů. Kde se natáčely?

Zatímco někteří sledují výhradně americké filmové snímky, jiní zůstávají opravdu věrní české klasice. Jak jste na tom vy? Zatímco u zahraničních snímků není snadné vydat se do míst, kde se natáčely, v případě českých filmů se můžeme vydat po stopách jejich natáčení. Podívejme se na několik tradičních českých snímků a prozraďme si u nich konkrétní místa, kde se natáčely. Při cestování po těchto místech se jen utvrdíte v tom, jak krásnou tu naši českou zemičku máme! 

Na Červenou Lhotu za pohádkami 

Sice už zámek Červená Lhota není tak krásný jako kdysi, stejně se sem vyplatí vyrazit. V ideálním případě byste sem měli jet během léta, kdy je zdejší jezero napuštěné a kdy můžete po vodě plout v menších lodičkách. Budete si připadat jako v pohádce o princezně Zlatovlásce, kdy se Jiřík dostával k zámku. Právě zde se ostatně pohádka natáčela. Kromě této pohádky se zde natáčela i jiná pohádka, a to konkrétně O Štěstí a kráse. Abychom však nezmiňovali jenom pohádky, zmiňme si i jiné české klasiky, a to například film Svatby pana Voka nebo Pan Tau.  

Vzhůru na Kopicův statek 

České filmy nejsou jenom o hradech a zámcích, což ostatně potvrzuje i Kopicův statek, který je také filmovým místem. Natáčela se zde například pohádka Nesmrtelná teta nebo Princ a Večernice. U statku najdete také sochu svatého Jiří Drakobijce, třeba si nyní statek hned představíte před očima díky zmíněné soše.  

Adršpašsko-teplické skály v sobě nesou nejednu pohádku 

Pokud jste milovníkem spíše turistiky, vydejte se do Adršpašsko-teplických skal, kde si můžete připomenout například pohádky Z pekla štěstí 2 nebo Třetí princ. Oba dva snímky se zde natáčely stejně jako Peklo s princeznou nebo již zmiňovaná pohádka Princ a Večernice. V současné době jsou skály vyhlášeny Národní přírodní rezervací, kterou však filmaři i přesto naprosto milují a pravidelně se sem vrací.