Narodili se do chudoby a dnes se pyšní velkým jměním. Poznejte příběhy, které inspirují

Ne každému spadne jmění a bohatství do klína. Pokud byste se podívali na seznam nejbohatších lidí světa, zjistili byste, že drtivá většina z nich si za svým cílem zkrátka jen tvrdě šla a nedívala se na okolí. Díky píle, vytrvalosti a také trpělivosti si přišli na obrovské bohatství, kterým se mohou pyšnit a kterého si váží, protože to pro ně nebyl denní chléb. Řada příběhů úspěšných a bohatých lidí je proto inspirující, jelikož se narodili do chudoby a na bohatství si vytrvale pracovali.  

Vezměme si například Jeffa Bezose, který se dnes označuje za nejbohatšího člověka světa. Právě on začínal se svým byznysem v obyčejné malé garáži, teprve po rozjetí firmy, což chvilku trvalo, se rozhodl najít adekvátní sídlo společnosti.  

To však není jediný příklad toho, jak se z chudoby dostat na výsluní. Podívejme se na řadu dalších inspirujících příběhů, které nejednoho člověka doslova nakopnou.  

Příběh Sheldona Adelsona 

Sheldona Adelsona dnes můžete znát jako majitele největší kasinové společnosti na světě. Málokdo však ví, že tento muž, který se dnes pyšní jměním dosahujícím na osmadvacet miliard dolarů, pochází z velice chudých poměrů. Pracovat musel už jako dvanáctiletý, tehdy začal prodávat noviny. Dokonce ho vyhodili ze školy, a tak se rozhodl provozovat prodejné automaty nebo reklamu v novinách. I když během recese přišel o všechny své peníze, později je zpátky vydělal, a to v mnohonásobném množství.  

Příběh Jana Kouma 

Jan Koum je člověk, který dnes vlastní majetek v hodnotě skoro deset miliard dolarů. V šestnácti letech se svou matkou odešel z Ukrajiny do Kalifornie, kde se jim poštěstilo získat byt. Bohužel neměli z čeho žít, proto jeho matka zametala podlahy a on se začal zajímat o počítače. Díky této oblasti si začal vydělávat s postupem času, což ho dovedlo k aplikaci WhatsApp, kterou před šesti lety odkoupila společnost Facebook za víc jak dvacet miliard dolarů.  

Autor příspěvku: Redakce