Navštivte místa, která dýchají naší temnou historií

Na světě existuje hned několik míst, která zaručeně musíte vidět. Mezi tato místa se řadí mnoho míst v České republice, kde se nacházejí ty nejznámější památky Česka, ale taky se mezi tato místa řadí celá kupa zemí v zahraničí. Co by však měl vidět jednoznačně každý z nás, a to i několikrát, jsou místa, která nám tvořila budoucnost. Jsou to bohužel místa, která mají naprosto temnou historii a nejsou pro slabý žaludek. Nicméně je třeba, abychom si díky těmto místům připomínali všechno to, co nás v minulosti postihlo, a snažili se tomu předcházet.

K těmto místům se řadí hlavně koncentrační tábory. To jsou ta místa, která mají temnou minulost, to jsou místa, od kterých se odvíjela naše budoucnost. Všechno se s vším souvisí, na to, co se zde stalo, se musí stále myslet. Každá generace by stále měla myslet na to, co se zde stalo, i když je to tak strašné.

Takových koncentračních táborů je na světě hned několik, přesto navštívit byste měli hlavně ty níže zmiňované, protože ty se řadí k těm nejzásadnějším a nejdůležitějším.

Osvětim

V minulosti byla Osvětim jedním z nejstrašnějších koncentračních táborů. Jednalo se o německý vyhlazovací tábor, kde byly vražděni nejen Židé, ale i Romové nebo Sovětští zajatci. Právě zde zahynulo v plynových komorách více jak milion a půl lidí. Někteří z nich umřeli v důsledku vyhladovění, jiní zase kvůli následkům těžkých prací, které zde museli vykonávat.

Terezín

Bohužel i na našem území se nachází místo, které je třeba vidět. Je to Terezín, dříve koncentrační tábor. Zde se však nevyhlazovalo, ale jednalo se spíše o věznici gestapa a o židovské ghetto.

Mauthausen

K dalším otřesným místům s velkou historií se řadí i Mauthausen, což byl taky koncentrační tábor. Tento koncentrační tábor se lišil od jiných tím, že byl pro všechny kategorie vězňů.

Autor příspěvku: Redakce