Navštivte místa, ze kterých mrazí díky jejich pověstem

V České republice se nachází řada míst, která bychom měli jednou za život navštívit, protože přece jenom poznat domovskou zemi má být prvním bodem v seznamu každého vášnivého cestovatele. Zahraničí je samozřejmě krásné a hlavně jiné, ostatně poznávat krásy lze na každém rohu, nikoliv pouze za hranicemi našeho státu. Pakliže jste nadšenci do turistiky, rozhodně byste se měli vydat vstříc mnoha turistickým oblastem, mezi něž se řadí například oblíbené Brdy, Berounsko, Chřiby nebo i Beskydy. Pokud milujete spíše odpočinkové dovolené, mnoho lázeňských měst nabízí řadu oblíbených relaxačních wellness pobytů, díky kterým můžete absolutně vypnout a resetovat své myšlení.

Ostatně začátkem jara se stávají velmi populární zejména zoologické zahrady, které jsou v České republice opravdu v hojném množství zastoupeny. U nás se jich nachází zhruba devatenáct, což není zrovna málo a ti, kteří chtějí všechny zoo projít, rozhodně mají co dělat. Mimo jiné jsou od jara populární například hrad a zámky, které se také řadí do bodů v cestovatelských seznamech míst, která se jednou musí navštívit. Jedná se vždy o takové zpestření víkendu. Navíc se v České republice nachází i takové hrady, ze kterých doslova mrazí, a to především dík strašidelným pověstem, které se linou zdmi hradu už od nepaměti.

• Hrad Pernštejn a jeho pověst předpovídá budoucnost dodnes

Každý svůj hrad by měl mít svou strašidelnou bílou paní, která se vždy o půlnoci prochází po hradě a chrání ho. Hrad Pernštejn není výjimkou. Tento hrad má svou bílou paní v podobě Adléty, která kdysi dávno záhadně otěhotněla, což bylo na tu dobu zakázané. Křivě se následně zapřísáhla a propadla se do země. Od té doby působí jako bílá paní na tomto hradě s tím, že pakliže byste někdy bíle oděnou ženu potkali, předpovídá to narození dítěte, pakliže byste ji však potkali v černém, blíží se k vám smrt.

• Duch utrápené dcery na hradě Střekov

Pokud se na tento krásný hrad dostanete v době dešťů, může se vám poštěstit a v takových hradních zdech uslyšíte nářek ne meluzíny, ale ducha utrápené dcery tehdejšího hradního pána. Ta se totiž podle pověsti neustále sápe po tmavém útesu, aby navštívila pouhý přízrak svého milovaného, který zemřel bohužel v hladomorně hradu.

Autor příspěvku: Admin