Návyky, které z vás udělají moudřejšího člověka

Pokud bychom zapátrali v historii, našli bychom rovnou několik géniů, kterým bychom se měli hluboce uklonit. Jejich myšlenky, výroky a také vynálezy naprosto změnily svět, a to k nepoznání. Bez jejich inovativních nápadů bychom pravděpodobně nežili takový život, jaký nyní žijeme, a neměli bychom k dispozici to, co nyní k dispozici máme. Abychom měli i v budoucnu takové génie ve svém okolí, stačí si osvojit několik návyků, které si osvojil každý génius přicházející s novými myšlenkami a nápady.  

Ať už mluvíme o Mozartovi, Albertu Einsteinovi nebo Van Goghovi – všechny lze označit za génie, kteří kromě toho, že měli obrovský talent, si osvojili i několik návyků, bez nichž by nebyli tam, kde jsou nyní.  

Přemýšlejte intenzivně alespoň deset minut denně 

Mnozí lidé na své cestě životem prakticky nepřemýšlí. Nebo přemýšlí, ale ve skutečnosti jenom pár minut denně. Činnosti, které dělají, jsou většinou samozřejmostí. Konají se pravidelně, při každodenním opakování už nad nimi nijak neuvažujeme. Jenže pokud chcete ve svém životě dokázat velké věci, uvažování je na místě.  

Každý génius, který se zapsal do dějin, uvažoval. Jinými slovy přemýšlel, a to minimálně deset minut denně. Zamyslete se i vy nad dlouhodobým a hlubším smyslem toho, co nyní děláte a co se děje ve vašem okolí.  

Hlavně čtěte, a to aspoň dvacet minut denně 

Kromě toho, že byste měli alespoň deset minut denně přemýšlet, je zapotřebí také dostatečně číst. Nemusíte však u čtení strávit hodiny, stačí, abyste si denně dopřáli alespoň dvacet minut denně aktivní četby. Kromě čtení článků na internetu si však vezměte do ruky i nějakou přínosnou knihu.  

Čtení knih je daleko lepší než čtení na internetu, protože se nad obsahem komplexněji zamýšlíte. Knihy mají většinou příběhy, které se postupně rozvíjí a rozšiřují, poskytnou tedy vašemu mozku daleko víc. 

Autor příspěvku: Redakce