Nejčastější chyby, kterých se dopouští řidiči za volantem

Patříte také do skupiny řidičů? Pak jistě víte, že na silničních komunikacích musíte být především opatrní a neustále ve střehu. I do těch nejzkušenějších řidičů může narazit nezodpovědný nováček, který si teprve osvojuje to, co se naučil v autoškole. Samozřejmě ne všichni nováčci spadají do skupiny nezodpovědných řidičů. Mnozí jsou skutečně tak bystří a pozorní, až se tomu musí člověk divit. Ať už spadáte do skupiny zkušených řidičů, do skupiny průměrných řidičů nebo do skupiny nováčků, může se stát, že se dopustíte chyby, která vás může stát život. Bohužel mnohých chyb se dopouštíme opakovaně, a dokonce si ani neuvědomujeme, že se jich dopouštíme.

Chyb, které může člověk udělat za volantem, je skutečně mnoho. K těm nejčastějším chybám se řadí to, že si sedneme za volant automobilu s alkoholem v krvi. Bohužel stále je to hlavní příčina dopravních nehod. Mnozí řidiči nad kapkou alkoholu v krvi mávnou rukou, ovšem z takové kapky může být i několik promile, které mohou zabít člověka.

To však není ani zdaleka ta jediná chyba, které se řidiči opakovaně dopouští.

1) Telefonují

Velice častou chybou je telefonování za volantem. Mnozí řidiči se tak upnou na hovor s druhou stranou, že nevnímají vozovku. S jednou rukou málokdy dokážou zareagovat v problematické situaci. Když už nevydržíte bez telefonování s příteli, doporučujeme použít HANDSFREE, s jehož pomocí budete moct za volantem volat dle libosti.

2) Textování

Ještě horší chybou je textování. Že díky textování promeškáme zelenou na semaforu, to by nevadilo. Co však vadí je to, že díky textování nevidíme, že před námi stojí vůz a jednoduše do něj narazíme. Při textování si však nevšímá okolí celkově, což je při řízení velice důležité.

3) Jíme

Bohužel i jídlo může značně zkomplikovat cestu domů nebo do práce. Mnohdy nám upadne drobeček, pro který se chceme zohnout a nabouráme do auta jedoucích ve vedlejším pruhu. I takové nehody se bohužel stávají.

Autor příspěvku: Redakce