Nejkrásnější kostýmy festivalu v Benátkách. Znáte alespoň nejtradičnější z nich?

Pokud nevíte, kam se během letošního února podívat, měli byste zavítat do Itálie. Není to daleko, navíc se zde koná krásný festival, pro který jsou typické masky a také nejrůznější kostýmy. Určitě vám tento festival nemusíme déle představovat, všichni jistě vědí, že mluvíme o festivalu v Benátkách, který patří bezesporu k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Jelikož jsou pro něj typické masky a také samozřejmě kostýmy, prozraďme si ty nejkrásnější a nejtypičtější z nich.  

O festivalu v Benátkách jste rozhodně už slyšeli. Jedná se o karneval, který má více jak stoletou tradici, ovšem v jednu chvíli byl bohužel zakázán. Po letech však byl obnoven a opět se ukázalo, jak moc lidé mají tento festival rádi. Nemůžeme se tomu ostatně divit, je to festival, během kterého si už od nepaměti jsou rázem všichni rovni. Masky zahalí jejich společenské postavení, jejich majetek, také to, o koho se vůbec jedná. Přejděme však společně k oněm maskám, o nichž jsme hovořili, a zmiňme si ty nejkrásnější a taktéž nejtypičtější z nich.  

Moretta 

Dámy byste velice často mohly najít pod maskou takzvané Moretty. Jedná se o masku, která nemá otvor pro ústa, a tak nositelky tohoto kostýmu nemohou mluvit. Toho využívají především cizinky, které se chtějí účastnit festivalu, ale italština jim nic neříká, a tak raději nemluví, než aby se musely domlouvat rukama, nohama.  

Larva 

K dalším typickým maskám patří maska larvy. Jedná se o masku, která zakrývá celý obličej, tudíž tato maska zajišťuje opravdu kompletní anonymitu. Maska je tvořená jednoduchým obličejem a v minulosti byla právě tato maska zneužívána pro krádeže a také pro páchání jiných zločinů v období karnevalu.  

Harlekýn 

Harlekýn byl původně dřevěnou černou maskou, která se vyráběla s opičím nosem. Později se však tato maska vyráběla z kůže. Jedná se o masku, která je známá především z italské hry Kolombíno, a tak je mezi lidmi také velice oblíbená.  

Autor příspěvku: Redakce