Nejkrásnější plážové destinace, o kterých většina lidí vůbec neví

Vydat se po obědě na pláž a jen tak se povalovat – tak si mnozí lidé představují ideální odpočinek. Pokud také toužíte po ideálním odpočinku, možná se ptáte, kam se vydat. Nechcete se setkávat s davy turistů, přesto chcete strávit čas na krásném místě plném písku a palem. Naštěstí existují plážové destinace, které stojí za navštívení už jenom proto, že o nich celá řada lidí vůbec neví. Nevěříte, že takové destinace existují? Skutečně existují, máme pro vás několik tipů.  

Furore v Itálii 

Itálie obecně je velice krásná země, která má velmi prosperující ekonomiku. Nachází se zde řada fantastických míst, kam se stojí za to vydat. Zejména doporučujeme Furore, což je turisty často přehlížená obec, která je zároveň hezkou plážovou destinací. Najdete ji mezi Amalfi a Positanem, rozhodně stojí za návštěvu. Jsou zde dech beroucí uličky, také historické stavby, různé hradby. Pokud máte uměleckou duši, budete nadšeni a potěšeni z tohoto místa. Vždyť v minulosti se tímto místem inspirovalo rovnou několik umělců.  

Palawan na Filipínách 

Pokud nejste fanouškem Itálie, co zamířit na Filipíny? Možná si říkáte, že zde bude hromada lidí, ale jestliže se vydáte na Palawan, nesetkáte se s ani živáčkem. Opět se jedná o turisty velice přehlížené místo, kde je krásné průzračné moře a nedotčená příroda. Najdete zde fotogenické korálové útesy, nezapomeňte si tedy GoPro nebo podobnou kameru, která natáčí pod hladinou moře. Za zmínku stojí hlavně korálové útesy Tubataha, které jsou zároveň národním parkem v seznamu UNESCO. 

Nosy Ankao na Madagaskaru 

Chcete zažít pořádnou a doslova tu pravou Afriku? Pak se vydejte na Nosy Ankao na Madagaskar. Jedná se o soukromý ostrov, kde najdete takové druhy zvířat, jako skutečně nikde jinde na světě. Nejoblíbenější aktivita je zde šnorchlování a potápění, můžete zde pozorovat delfíny a také velryby. Dobrodružný je i kite surfing, který vám vžene adrenalin do žil.  

Co mají i zdejší obyvatelé rádi, tak jsou procházky pralesem, při nichž se pozorují lemuři ve volné přírodě.  

Autor příspěvku: Redakce