Největší zajímavosti o Maledivách

Možná už nyní plánujete letní dovolenou a možná vám naběhla nabídka dovolené na Maledivách. Nad touto nabídkou byste určitě měli uvažovat, jedná se totiž o velice zajímavou nabídku, která ve vás zanechá nezapomenutelné zážitky. Maledivy sice nejsou po stránce letenek zrovna nejlevnější dovolenou, na druhou stranu jsou jednou z nejvíce zajímavých zemí celého světa. Bohužel se o Maledivách ví, že vlivem globálního oteplování se pomalu, ale jistě potápí pod hladinu moře, proto byste je měli navštívit, dokud je ještě čas.  

Abyste však nejeli na Maledivy ve stavu, že o nich nebudete vědět vůbec nic, připravili jsme si pro vás několik zajímavostí, které se Malediv týkají a které jsou rozhodně velmi zajímavé.  

Zajímavosti o Maledivách 

  • Věděli jste, že Maledivy jsou nejmenší asijskou zemí? Zároveň se jedná o nejmenší muslimskou zemi na světě. Platí zde jedno pravidlo, a sice ten, kdo není muslim, nemá právo na zákonné občanství. Občanem jsou opravdu jenom muslimové.  
  • Věděli jste, že Maledivy jsou nejvíce geograficky rozptýlenou zemí na světě? Takřka devětadevadesát procent celé země je pokryté mořem, jenom procento plochy je obyvatelné, a navíc rozptýlené na obrovské ploše.  
  • Věděli jste, že dříve se platilo ulitami různých měkkýšů? Jednalo se o jedno z mnoha platidel vedle zlata a stříbra. Tato měna se nazývala kauri a rozšířila se také v Africe, Číně nebo také v Indii a Indonésii.  
  • Věděli jste, že i když jsou Maledivy velice malé, stejně zde najdeme více jak jedenatřicet chráněných území? Žije zde několik desítek druhů velryb, několik desítek druhů žraloků, mnoho druhů želv, přes tisíc druhů ryb a několik desítek druhů delfínů.  
  • Věděli jste, že cestovní ruch na Maledivách nemá dlouhou historii? Vůbec první turisté sem zavítali až v roce 1972. Až v posledních letech se dočkal cestovní ruch jakéhosi výkvětu.  

Autor příspěvku: Redakce