Největší zajímavosti o Peru. Nechte se oslnit

Chcete zanedlouho vyrazit na cesty? Přemýšlíte nad tím, kam se příští rok vydáte? Máme pro vás hned jeden skvělý tip. Co se vydat třeba do Peru? Přece jenom se jedná o destinaci, kde vás čeká celá řada překvapení, záhad a zajímavostí. Největším lákadlem je především dávné město Inků zvané Machu Picchu, které se nachází na horském sedle těsně nad řekou Urubamba. V současné době je Peru mezi turisty velice oblíbené, určitě vás nadchne také.  

Jelikož je Peru krásné místo, které stojí za navštívení, dlouho vás nebudeme muset přemlouvat, abyste sem vyrazili. Výlet právě do tohoto koutu světa stojí opravdu za to. Než se sem však vydáte, máme pro vás několik zajímavostí. O každém místě se vyplatí něco si dopředu zjistit, než se za ním vydáte. Předejdete tím nepříjemnostem a nemilým překvapením.  

Abyste si o Peru nemuseli moc zjišťovat na internetu, vybrali jsme nejatraktivnější zajímavosti, které vás opravdu dostanou do kolen.  

Největší zajímavosti o Peru 

  • Věděli jste, že v Peru najdete druhý nejhlubší kaňon na světě? Jedná se kaňon hlubší, než je slavný Grand Kaňon.  
  • Věděli jste, že v Peru najdete také třetí a zároveň čtvrtý nejvyšší vodopád světa? Pokud jste milovníky těchto přírodních úkazů, neváhejte sem zamířit.  
  • Věděli jste, že v Peru dostanete místo brambor smažený banán? Přesně tak poznáte, že jste v džungli a nikoli ve velkoměstě.  
  • Věděli jste, že v Peru se pravidelně konají slavnosti Pachamanka? Slavnosti jsou pojmenované na základě způsobu přípravy jídla v zemi. Maso se dá při tomto způsobu přípravy jídla na rozžhavené kameny, přidá se k nim i zelenina. Poté se to jen přikryje a zanedlouho je hotovo.  
  • Věděli jste, že se v Peru nachází také národní park Huascarán? Jedná se o národní park, kde budete jen vy, divocí koně, hory a taky motorky.  
  • Věděli jste, že se v Peru nachází také hora Artesonraju? Jedná se o horu, která se vždycky objeví při sledování filmů společnosti Paramount. 

Autor příspěvku: Redakce