Nejzajímavější místa v Moskvě

Mnoho cestovatelů v ruském hlavním městě se potýkají s otázkou: Jaké památky Moskvy je třeba navštívit na prvním místě? Podrobnější odpovědi jsou prezentovány v následujících řádcích.

Mezi nejzajímavější a nejkrásnější místa v ruském hlavním městě jsou:

Kreml – hlavní sídlo králů, císařů a prezidentů. Navštívit komplex budov všech dob stojí za to vidět, jde o majestátní a dlouhou historii státu.

Velké divadlo – hlavní divadlo v zemi, která dává nejlepší díla dramatiků na světě.

Muzeum Bunker-42 na Taganka – Moscow– nejvíce neobvyklé muzeum, které se nachází v obrovské betonové konstrukci v hloubce 65 metrů.

Alexandrovsky Garden park – vznikl v roce 1812 a stále zůstává jedním z nejoblíbenějších prázdninových destinací návštěvníků a obyvatelů ruskémetropole.

SparrowHills – slavná a krásná vyhlídková plošina. Nabízí pěkný výhled na město a univerzity. Po cestě můžete obdivovat vzácné druhy květin a rostlin, které jsou vysázeny ve speciálním chráněném území.

Galerie ZurabTsereteli – muzeum díla oblíbeného sochaře ruské elity. Restaurace v domě Dolgoruky – jasný příklad ruského klasicismu. Uvnitř budovy jsou vystaveny sochy gruzínského tvůrce, který líčí princeznu Dianu, Charlieho Chaplina a další osobnosti.

Zoo – nejstarší instituce v Rusku, v nichž jsou zvířata chována. Chovatelská sbírka obsahuje více než 5000 zástupců fauny z celého světa. Každoročně zoo navštíví 3,5 milionu milovníků přírody.

Ostankino televizní věž – architektonická památka 540 metrů vysoká, která stojí na základech pouze v hloubce 3 metry. Poskytuje stabilní přijímání televizního signálu pro 15 milionů lidí.

Kolomenskoye– další zajímavá atrakce, 390hektarů velkých carských pozemků s paláci, jezírky, parky a různými monumenty včetně kostela zapsaného v UNESCO určitě stojí za celodenní výlet.

Noční Moskva – procházka večerními uličkami má své kouzlo stejně jako metro, které bylo v roce 1935 vůbec prvním v Sovětském svazu, v současnosti má 195 stanic a 325,4km na délku.

Epilog

Co dodat na závěr? Cesta do Ruska je opravdu zážitek, na který se nezapomíná. Mýty o divokém východě, které u nás panují, mnozí turisté s přehledem vyvracejí. Do Ruska se třeba navracet znovu a znovu, protože příkladně tři týdny jsou na tuto obrovskou zem pouze kapkou v moři …

Autor příspěvku: Redakce