Jak nesnížit své šance k povýšení

Existuje hned několik důvodů, proč lidé touží po povýšení: vyšší mzda, syndrom vyhoření v současné pozici, vidina kariérního postupu apod.  Boj o povýšení je těžký, stojí vás čas, úsilí, energii a trpělivost. A pokud jste pro své povýšení udělali snad skoro vše a nic se nezměnilo, je čas na zhodnocení situace.

Pět věcí, které mohou snižovat vaše šance na povýšení

Jak dosáhnout povýšení? Asi se shodneme, že pouze dobře pracovat nestačí.Možností jak požádat a také dosáhnout povýšení, je mnoho, budeme doufat, že vaše nadřízené nebudou zajímat jen doporučení od společných přátel.

1) Neuvědomujete si důležitost vašich interakcí

I když není třeba být v pracovním kolektivu za každou cenu oblíbený, způsob jakým komunikujete se svými spolupracovníky, manažery a zákazníky vždy hraje významnou roli ve vašem potenciálním povýšení. Interaktivní přístup budování sítě kontaktů v rámci organizace je velmi podobný budování sítě nezbytné pro úspěšné hledání zaměstnání.

2) Nevyužíváte svůj potenciál naplno

Trpělivost v tomto případě není na místě – ´Jednou si přece musí všimnout mých schopností´. Jde i to, zda vaše práce není chápana jako samozřejmost, jako něco co se od vás a od jiných zaměstnanců očekává. Komplexní dokonalost je nezbytností, když jde o další krok v kariéře. Pakliže nepůjdete nad rámec svých možností na současné pozici, nebude nikoho motivovat vás povýšit. Pokud nejste něčím výjimečný, je načase začít zdokonalovat svou aktuální pozici, až potom můžete očekávat povýšení.

3) Nepřebíráte odpovědnost

Mnoho pracovních případů si pro úspěch vyžaduje určitou úroveň iniciativy. Snažte se za každé situace převzít iniciativu a stát se odborníkem při řešení problémů. Existuje mnoho způsobů jak převzít iniciativu na pracovišti. Musíte dát o sobě vědět!

4) Nedosahujete výsledky

Určitě jsou ve vaším kolektivu spolupracovníci, kteří i to málo, co dělají, umí náležitě prodat. Je vám to protivné? Prezentace dosažených výsledků je skvělý způsob jak podnítit povýšení nebo alespoň začít důležitý rozhovor.

5) Vaše sebeprezentace by se mohla zlepšit

Vaše práce, způsob jakým zvládáte stres, celková sebeprezentace, může být to, co ničí vaše šance na povýšení.  Je naprosto nutné podniknout kroky ke zlepšení postoje a celkového přístupu k současné pozici, jakož i ke zvýšení důrazu na úroveň profesionality.

Autor příspěvku: Redakce