Odkud lze pozorovat polární zář?

I když je předem stanovených sedm divů světa, neoficiálně k nim patří také polární zář, za kterou se sjíždí lidé z celého světa. Vidět na vlastní oči polární zář, to je pro někoho sen. I když to pro mnohé sen přímo není, vidět polární zář bude rozhodně ten nejlepší zážitek v životě nebo to alespoň bude jeden z nezapomenutelných zážitků. Pokud patříte k lidem, kteří se za polární září chtějí vydat, prozradíme vám, za jakých míst se na polární záři dívá nejlépe, odkud jde nejlépe vidět, kde ji uvidíte opravdu perfektně.  

I když si mnozí lidé myslí, že polární zář je možné vidět nejspíše jen z jednoho místa, není to pravdou. Existuje mnoho míst, odkud můžete krásně a zřetelně polární zář spatřit. Vybrali jsme taková, odkud se na polární zář dívá člověk opravdu s úsměvem a radostí v srdci.  

Jukkasjärvi, Švédsko 

Ve švédském regionu Kiruna je vesnice zvaná Jukkarjärvi, což je místo, odkud nádherně polární záři uvidíte jasně a zřetelně. Právě zde je možné objednat si noční pozorovací let, také je možné se zúčastnit zdejší konané pozemní exkurze, která vám polární zář opět trochu jinak představí. Do této menší švédské vesničky se však lze velice těžce dostat. Jedná se totiž o severní část Švédska, která je velmi vzdálená. V ideálním případě nasedněte na letadlo do Stockholmu a poté přestupte na letadlo do regionu Kiruny. Cesta však bude dlouhá, potrvá skoro čtyřicet hodin.  

Reykjavík, Island 

Nejčastěji se jezdí na Island, konkrétně do Reykjavíku, odkud se pozoruje polární zář. Jedná se navíc o místo, kam se dostanete opravdu za pár kaček. Právě Reykjavík je důkazem, že i za levné letenky můžete zažít něco nezapomenutelného. Navíc pokud jste milovníkem seriálu Game of Thrones, pak na Island jednoznačně musíte zavítat. Právě zde se totiž natáčela celá řada scén.  

Autor příspěvku: Redakce