Platby přes Google Pay začíná podporovat i FlixBus

Pokud jezdíte na dlouhé ceny, je možné, že volíte raději autobus nebo vlak. Jedná se o dopravu, která někdy vyjde levněji a je také mnohem pohodlnější a komfortnější. Na českém trhu působí hned několik společností, které se zaměřují především na dlouhé tratě. K nim se v nedávné době přidal i německý přepravce FlixBus, který se také zaměřuje na dlouhé vzdálenosti. Poznáte ho díky jeho zeleným autobusům, které mají žluté lemování. Takové autobusy nelze přehlédnout, což jistě potvrdí každý, kdo s autobusem v minulosti jel.

FlixiBus se do České republiky dostal vloni, dalo by se říct, že ještě neuplynul ani rok, co na našich silnicích jezdí jako o závod. I když působí na trhu poměrně krátce, už stihl přepravit kolem čtyřiceti milionů zákazníků, což je ohromné množství v porovnání s tak krátkou dobou působení.

FlixBus se navíc raduje nejen za tak velkého množství zákazníků, ale také má radost ze spolupráce, které zde navazuje.

Jaké spolupráce se řadí k významným?

Ke spolupracím, které stojí za zmínku, patří zejména spolupráce českého přepravce LEO Express, který je dnes velmi chválen a hojně využíván. Zároveň se však německý dopravce dostal i do sporu s jinou společností, a to konkrétně s firmou RegioJet. RegioJet už dokonce podal i předžalobní výzvu, která má upozorňovat na jakousi ekonomickou soutěž.

S tím se však FlixBus netrápí, naopak hlásí novinky, které mají zákazníky přesvědčit o tom, aby k cestování využili právě FlixBus.

Začíná se využívat Google Pay

K hlavním novinkám německého dopravce patří zejména možnost využívat Google Pay, což zatím není běžné. Lidé tak mohou své platební transakce vykonávat prostřednictvím svého mobilního telefonu, pokud mají operační systém Android. Kromě této možnosti placení je možné platit své jízdné klasicky hotově, ale také přes PayPal.

Autor příspěvku: Redakce