Poznejte kus francouzské historie, nejen Eiffelovu věž!

francouzské historie
francouzské historie

Pokud se rozhodnete třeba jenom na víkend vycestovat, rozhodně byste měli zamířit do Francie, která je známá především díky svým romantickým místům a neotřelé módě. Většinou si Francii jako výlet volí ženy, protože přece jenom ženy milují módu i romantiku. O Francii se říká, že zde bydlí ty nejhezčí ženy planety. Pakliže byste je však potkali, určitě byste si nepomysleli, že se jedná o nejhezčí ženy světa. Jenže francouzské dámy se liší od jiných tím, že ony o sobě moc dobře vědí, že jsou krásné. Tomuto faktu věří natolik, že jim následně věří i jejich okolí. Síla myšlení je opravdu obdivuhodná.

Ostatně v samotné Francii najdete také řadu památek, které musíte navštívit. Nejedná se pouze o Eiffelovu věž, která je sice nejznámější a nejnavštěvovanější a která k Francii rozhodně patří, ale mnohdy se díky ní zapomíná i na ostatní krásné kouty, díky kterým se vám na chvilku zastaví dech.

• Vítězný oblouk

V Paříži stojí za zmínku a za návštěvu rozhodně i Vítězný oblouk, který nechal v letech 1806-1836 postavit známý Napoleon Bonaparte. Tento pařížský oblouk je druhým největším vítězným obloukem na světě a najdete to na náměstí Hvězdy, kde také začíná známá nákupní třída, kterou každým dnem navštěvují tisíce zákazníků, Champs Elysées.

• Katedrála Notre-Dame

Zvoník od Matky Boží v Paříži – kdo by tento proslulý román od spisovatele Victora Huga nečetl či kdo by ho neznal. Přesně v tomto románu shrbený Quasimodo z katedrály skočil, proto je tato památka první návštěva vášnivých čtenářů či literárních nadšenců. Katedrála Notre-Dame byla dokončena zhruba ve čtrnáctém století a odehrála se tu například i korunovace Napoleona nebo rehabilitace Johanky z Arku. O historické události tady tedy nebude nouze. Zajímavostí je, že stavba této unikátní katedrály trvala ne desítky, ale rovnou stovky let!