Poznejte kus francouzské historie, nejen Eiffelovu věž!

Pokud se rozhodnete třeba jenom na víkend vycestovat, rozhodně byste měli zamířit do Francie, která je známá především díky svým romantickým místům a neotřelé módě. Většinou si Francii jako výlet volí ženy, protože přece jenom ženy milují módu i romantiku. O Francii se říká, že zde bydlí ty nejhezčí ženy planety. Pakliže byste je však potkali, určitě byste si nepomysleli, že se jedná o nejhezčí ženy světa. Jenže francouzské dámy se liší od jiných tím, že ony o sobě moc dobře vědí, že jsou krásné. Tomuto faktu věří natolik, že jim následně věří i jejich okolí. Síla myšlení je opravdu obdivuhodná.

Ostatně v samotné Francii najdete také řadu památek, které musíte navštívit. Nejedná se pouze o Eiffelovu věž, která je sice nejznámější a nejnavštěvovanější a která k Francii rozhodně patří, ale mnohdy se díky ní zapomíná i na ostatní krásné kouty, díky kterým se vám na chvilku zastaví dech.

• Vítězný oblouk

V Paříži stojí za zmínku a za návštěvu rozhodně i Vítězný oblouk, který nechal v letech 1806-1836 postavit známý Napoleon Bonaparte. Tento pařížský oblouk je druhým největším vítězným obloukem na světě a najdete to na náměstí Hvězdy, kde také začíná známá nákupní třída, kterou každým dnem navštěvují tisíce zákazníků, Champs Elysées.

• Katedrála Notre-Dame

Zvoník od Matky Boží v Paříži – kdo by tento proslulý román od spisovatele Victora Huga nečetl či kdo by ho neznal. Přesně v tomto románu shrbený Quasimodo z katedrály skočil, proto je tato památka první návštěva vášnivých čtenářů či literárních nadšenců. Katedrála Notre-Dame byla dokončena zhruba ve čtrnáctém století a odehrála se tu například i korunovace Napoleona nebo rehabilitace Johanky z Arku. O historické události tady tedy nebude nouze. Zajímavostí je, že stavba této unikátní katedrály trvala ne desítky, ale rovnou stovky let!

Autor příspěvku: Admin