Práce modelky rozhodně není žádný med

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste se stali modelkou nebo modelem? Stát se modelkou je sen především žen, které se chtějí stát královnou krásy už od svého útlého dětství. Většinou je důvodem fakt, že je to možnost získat vysněnou korunku jako pro princeznu. Zatímco mnohé dívky se svého snu nedrží dlouho, jiné si za ním usilovně jdou, až to opravdu dokážou. Bohužel práce modelky byla v dětství trochu jiná, než jaká opravdu je ve skutečnosti. Pravdou je, že práce modelky bohužel není žádný med.  

Práce modelky opravdu není jen chození po mole. Je to velmi náročná práce, hlavně po psychické stránce, za kterou jsou ženy někdy velmi mizerně placeny. Mnohé ženy dokonce jezdí domů více zadlužené, než jak přijeli na světový týden módy, kde neustále předváděly nové modely. Čím to je? 

Agentury jsou nepříjemnost sama 

Drtivá většina modelek má svou agenturu, která je zastupuje. Agentura se postará o různé příležitosti, nabídne modelkám účast na castingu, kde může (a samozřejmě taky nemusí) zazářit. Modelka s nadšením odjíždí za pracovní příležitostí, její agentura jí hradí jídlo, pití, samozřejmě také cestovní náklady a ubytování. Jenže, jak to už tak ve světě byznysu bývá, agentura chce tyto své peníze zpět, a to jakýmkoli způsobem.  

Pokud modelka nepřijede z castingu s prací, automaticky musí zaplatit všechny náklady, které se s castingem pojily. A tak se modelka může během jednoho jediného okamžiku zadlužit.  

Konkurence je obrovská 

Mnozí lidé si mohou říct, že práce modelky není nijak těžká a že se s tím ženy musí zkrátka umět poprat. Pravdou ale je, že je dnes konkurence ve světě modelek tak obrovská, že zvládnout casting úspěšně s nabídkou práce na konci je doslova nadlidský úkol. A to v případě zisku práce není ještě ani jisté, jestli dostanete dobře zaplaceno nebo jestli vůbec dostane zaplaceno.  

Do finančních potíží tak spadá modelka vedle modelky, bohužel. Nejvíce zranitelné jsou modelky pocházející z chudších zemí. 

Autor příspěvku: Redakce