Praktické tipy na výlet do USA

Díky přibývajícím letům v letových řádech a díky fantastickým cenám se může leckdo z nás dostat na vysněnou dovolenou. Pokud nevíte, co dělat o víkendu, zajeďte si například do Vídně nebo do Amsterdamu, kde strávíte nezapomenutelný víkend. Jestli vás však zajímají vzdálenější destinace, nabízí se například Spojené státy americké, do nichž najdete skutečně levné letenky, pokud budete mít štěstí. Jestli letenky skutečně najdete, doporučujeme si pročíst tipy, které jsme vám sepsali. Jedná se o praktické tipy, které oceníte, když se budete v USA nacházet.

Každý turista by si měl vždy dopředu zjistit důležité informace, které se vážou s destinací, do níž jedou. Mnohé země či města mají jiné tradice a zvyky, které dodržují a které musí dodržovat taky každý turista. Například taková Dubaj je známá svým svátkem Ramadán, během kterého se nesmí na veřejnosti jíst. Tento zvyk musí respektovat každý – i turista, který pochází z opačné strany světa.

I ve Spojených státech amerických je mnoho věcí jinak než v České republice. Pojďme si říct to nejdůležitější, co nás může v Americe překvapit.

Pití alkoholu až od jednadvaceti let

V České republice jsme zvyklí na to, že dovršením osmnáctého roku můžeme alkohol nejen kupovat, ale i pít. Jenže ve Spojených státech je to jinak. Tam sice od osmnáctého roku jste dospělí, jenže to neznamená, že můžete pít nebo kupovat alkohol. Podle zákona můžete přijít do styku s alkoholem až ve svých jednadvaceti letech.

Dejte si pozor na ceny, jsou bez prodejní daně

Ve Spojených státech je zvykem, že se na cenovky udává cena bez daně. I když se vám může zdát cena skvělá a výhodná, vždy si k ní připočítejte prodejní daň. Ta skutečně nebývá součástí ceny potravin, připočte se až při placení. Dejte si na to tedy pozor a myslete na to, ať vás konečná suma u pokladny nepřekvapí.

Autor příspěvku: Redakce