Rady a tipy pro začínající podnikatele. Na co nezapomenout?

Pustit se do podnikání – to je plán nejednoho člověka. Ani covid mnohé nezastavil a neztišil jejich touhu po vlastním byznysu a vystoupení z dobře známých a zajetých kolejí. Že patříte mezi podnikatele-začátečníky? Skvělé, přinášíme vám rady a tipy, které jistě oceníte. Protože každý podnikatel někde a někdy začínal. A když budete mít menší návod, jakou cestou se vydat nebo na co nezapomenout, je to jenom dobře. 

Vlastní webové stránky jsou základem 

Pokud jste se rozhodli vstoupit do světa podnikání, je důležité udělat jedno – mít vlastní webové stránky. Protože pokud nebudete mít vlastní weby, váš zákazník vás zaprvé nenajde, zadruhé nebude vědět nic o vašich službách. Proto klaďte důraz na to, aby webovky byly opravdu přehledné, bylo na nich obsaženo naprosto všechno a ideálně byly také hezké na pohled, aby se zafixovaly do paměti budoucího zákazníka.  

Sbírejte e-mailové kontakty 

Zejména pokud nabízíte produkt nebo jakoukoli službu, vyplatí se mí po ruce e-mailovou databázi. Takové kontakty totiž budete moct využít i tehdy, kdy se lidé odhlásí z odběru novinek na sociálních sítích čili když vás zde přestanou sledovat. E-mailové kontakty můžete sesbírat různě, a to třeba pop-up bannerem, který vyrazí po chvíli projíždění webových stránek. Nebo mohou být ideálním tahounem magnety zdarma čili například nějaké webináře poskytnuté zcela zdarma. 

Sdílejte  

Vytvořit si webové stránky a vyjít s kůží na trh není tak těžké, jako když se máte představit na sociálních sítích a začít své podnikání dál představovat. Vyjít s vaším podnikáním na trh a představit ho svým přátelům – to je výzva či meta, přes kterou se mnoho lidí nepřesune. Buďte však otevření i tomuto a začněte sebe a svůj byznys sdílet. Hlavně si věřte, protože v tomto světě máte, co dělat. A sociální sítě mohou vašemu podnikání opravdu velice pomoct. 

Autor příspěvku: Redakce